3. Рууни донесе победата за Юнайтед над Бирмингам

Рууни донесе победата за Юнайтед над Бирмингам

Момчетата на Сър Алекс Фъргюсън доминираха през целия мач, но успяха да стигнат само до един гол

Шампионът Манчестър Юнайтед започна новия сезон във Висшата лига с домакинска победа с минималното 1:0 над новака Бирмингам. Момчетата на Сър Алекс Фъргюсън доминираха през целия мач, но успяха да стигнат само до един гол, дело на Уейн Рууни. Бербатов игра до 75-ата минута, но не успя да се разпише, въпреки че имаше няколко добри положения пред себе си. Майкъл Оуен направи дебют на „Олд Трафорд” и в последните секунди на срещата пропусна да го увенчае с гол, заради поредната добра намеса на вратаря на гостите Джо Харт.

Домакините започнаха с непрестанните си атаки още от самото начало на срещата. В 8-ата минута дойде и първият точен изстрел във вратата на Харт и той бе дело на Патрис Евра. Французинът стреля силно по диагонала, но стражът на гостите спаси. Само 2 минути по-късно дойде и първото положение за Димитър Бербатов. Той бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее, а след това топката дойде в краката на Рууни, той я подаде на Нани, който обаче не успя да уцели опразнената врата. След още 2 минути Рууни пробва техничен удар от дъгата, който също бе спасен от Харт.

След леко затишие, „червените дяволи” отново притиснаха Бирмингам до стената. В 27-ата минута далечен удар на Нани бе спасен с вещина от стража на гостите. Пет минути по-късно Фабио проби добре отдясно, стреля, но Харт отново спаси, а Рууни не бе точен при добавката. В 34-ата минута Юнайтед все пак успя да поведе в резултата. Нани центрира на отлично в наказателното поле, Рууни игра с глава, изстрелът му срещна гредата, но след това топката отново се върна в неговите крака и той бе безпогрешен от около 2 метра за 1:0.

Бирмингам опита да се върне в мача и малко по-късно първо удар на Джером профуча опасно над вратата на Фостър, а веднага след това Евра изчисти от голлинията удар на Макфадън с глава. В самия край на полувремето резултатът трябваше да стане 2:0, но Дарън Флетчър направи непростим пропуск, след като получи топката необезпокояван в наказателното поле и стреля високо над вратата.

Натискът на Юнайтед продължи и през втората част, но първото по-сериозно положение дойде едва в 53-ата минута, когато Бербатов се размина с центриране на Рууни. Малко по-късно опасен изстрел на Гигс от пряк свободен удар рикошира в стената и мина на сантиметри над вратата на гостите. В 71-ата минута Бербатов бе много близо до гола, но негов параболичен удар с глава бе изчистен от голлинията от бранител на гостите. Минута след това имаше нарушение за дузпа срещу българина, но то не бе отсъдено от главния съдия. В 75-ата минута Бербо напусна игра за сметка на Майкъл Оуен, който направи своя дебют на „Олд Трафорд”.

Само три минути по-късно празникът за Юнайтед можеше да бъде развален от резервата Бенитес, който нахлу отляво, финтира бранител и стреля от малкото наказателно поле, но Бен Фостър хладнокръвно спаси. В добавеното от съдията продължение Майкъл Оуен можеше да дебютира с гол, след като бе изведен сам срещу Джо Харт, но стреля слабо и не успя да го преодолее.

Така шампионът Манчестър Юнайтед стартира с победа, макар и минимална, срещу новака Бирмингам. Рууни бе герой за „червените дяволи”, а Бербатов отново не успя да разкрие пълния си потенциал, въпреки че участваше в почти всяка атака на отбора.

Манчестър Юнайтед – Бирмингам 1:0
1:0 Рууни 34’

Манчестър Юнайтед: Фостър, Фабио, О’Шей, Еванс (Браун 75’), Евра, Валенсия, Флетчър, Скоулс, Нани (Гигс 46’), Рууни, Бербатов (Оуен 75’)