3. С дузпа в края Англия се добра до точка срещу Украйна на „Уембли” (видео)

С дузпа в края Англия се добра до точка срещу Украйна на „Уембли” (видео)

Лампард вкара от дузпа за 1:1 три минути преди края, Стиви Джи бе изгонен

Английският национален отбор загуби първата позиция в група „Н” на световните квалификации в зона Европа, след като стигна само до 1:1 при домакинството си срещу Украйна.

„Трите лъва” не впечатлиха с играта си и взеха четвъртата си точка по пътя към Мондиал 2014 в последните минути на двубоя. Гостите от Украйна изненадващо откриха резултата на стадион „Уембли” с попадение на Евгени Коноплянка.

След това британците се опитаха да отговорят, но халфът на Манчестър Юнайтед Том Клевърли пропусна изгодни положения и така гостите се оттеглиха да почиват с гол преднина.

След паузата играта на Англия продължи да не спори, ала в 85-ата минута появилият се като резерва на мястото на Клевърли нападател Даниел Уелбек нацели гредата с удар от границата на вратарското поле.

Две минути по-късно обаче стрелецът на „червените дяволи” пое на гърди едно подаване и се опита да преодолее бранител на гостите, който игра с ръка и турският рефер Чакир посочи бялата точка.

Зад топката застана Франки Лампард и хладнокръвно превърна наказателния удар в гол с мощен шут в горната част на вратата.

Почти веднага след изравнителното попадение капитанът на албионците Стивън Джерард получи втори жълт картон и напусна преждевременно игрището.

След равенството момчетата на Рой Ходжсън останаха на второ място с 4 точки от 2 мача, колкото има и лидера Черна гора, подиграл се с 6:0 на Сан Марино по-рано днес.

Трети в подреждането е Полша, също с 4 пункта след 2 двубоя, докато Молдова и Сан Марино са с нулев актив.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)