3. С два гола на Акуафреска Италия успя да обърне мача срещу Беларус

С два гола на Акуафреска Италия успя да обърне мача срещу Беларус

Младежките национали на Италия успяха да победят трудно с 2:1 Беларус в последна среща от група „А” на Европейското първенство за младежи до 21 години в Швеция. Играчите на Пиерлуиджи Казираги трябваше да догонват в резултата, след като Сергей Кисляк отбеляза попадение в последната минута на първото полувреме.

Младежките национали на Италия успяха да победят трудно с 2:1 Беларус в последна среща от група „А” на Европейското първенство за младежи до 21 години в Швеция. Играчите на Пиерлуиджи Казираги трябваше да догонват в резултата, след като Сергей Кисляк отбеляза попадение в последната минута  на първото полувреме. С две попадения на Роберт Акуафреска „скуадра адзура” успя да обърне мача и да спечели трите точки, с които си гарантира първото място в групата.

Акуафреска създаде първото по-опасно положение в мача, след като засече центриране на Марко Мота, но нападателят прати топката на сантиметри покрай страничния стълб. Пет минути след това играчите на Беларус претендираха, че трябва да бъде отсъдена дузпа в тяхна полза. Леонид Ковел стреля от 10-ина метра, а кълбото рикошира в ръката на Мота, но главният рефер остана безмълвен и даде знак играта да продължи.

Минута преди края на полувремето Шитов и Кисляк направиха хубаво двойно подаване, като последният с много плътен и точен изстрел матира вратаря Крисчито. В дадено от рефера 4 минутно продължение на първата част италианците успяха да се върнат в мача. Михаил Афанасиев игра с ръка в собственото си наказателно поле, което не остана незабелязано от рефера, който веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Акуафреска, който много хладнокръвно изравни резултата.

През второто полувреме италианците се вдигнаха на щурм и логично стихнаха до второ попадение в 75-ата минута. Джовинко подаде на Кандрева, който стреля от границата на полето, но ударът му бе избит от вратаря Чесновски. Топката попадна в Акуафреска, който от близо вкара второто си попадение в мача. Две минути по-късно Джовинко отправи

Така, Италия завърши на първа позиция в група "А" със 7 точки и на полуфиналите ще играе с втория от група "Б" Германия. Беларус остана на последното четвърто място с 1 точка.

Лацио не се затрудни срещу Дженоа и взе лесни три точки

Домакините спечелиха с 3:0

Уест Хем удари безличен Манчестър Юнайтед, Тен Хаг почти сигурно вече е аут

"Чуковете" спечелиха с 2:1

Челси не даде шанс на "свраките" да вземат нещо, Палмър и Джаксън бележат за успех на "сините"

Лондончани спечелиха с 2:1

Кристъл Палас победи слаб Тотнъм и взе изключително важни три точки в лондонското дерби