3. Самарас спаси Селтик в първия мач от "Емиратс Къп" (видео)

Самарас спаси Селтик в първия мач от "Емиратс Къп" (видео)

"Детелините" стигнаха до 2:2 срещу френския Лион

Гръцкият национал Георгиос Самарас спаси Селтик от загуба на старта на „Емиратс Къп”.

Нападателят бе точен за 2:2 срещу френския Олимпик (Лион) в 89-ата минута на двубоя. Лион поведе с 2:0, но в края „келтите” стигнаха до равенството.

Мишел Бастош откри резултата с хубав изстрел от пряк свободен удар в 28-ата минута, а Хари Новийо удвои аванса на „хлапетата” 9 минути след почивката, възползвайки се от центриране на Александре Лаказете, информира USA Today.

В 82-ата минута Гари Хуупър намали резултата, а минута преди края именно той качи топката на главата на Самарас и нападателят фиксира крайното 2:2.

През седмицата Селтик падна с 0:3 от Брага в Шампионската лига и почти сигурно каза сбогом на групите в най-комерсиалния футболен турнир. Днес обаче момчетата на Нийл Ленън показаха характер и се добраха до точката.

По-късно днес е другият мач от надпреварата – Милан срещу Арсенал, отново на стадион „Емиратс”.