3. Съотборник на Иван Иванов подари победата на Белгия в Македония (ВИДЕО)

Съотборник на Иван Иванов подари победата на Белгия в Македония (ВИДЕО)

Уелс спечели дербито с Шотландия

Съставът на Белгия остана лидер в група „А” на световните квалификации, след като спечели с 2:0 визитата си на Македония.

В грешник за домакините се превърна съотборникът на българския национал Иван Иванов в Партизан (Белград) Александър Лазевски, който в 26-ата минута позволи на Кевин де Брюн да му отнеме топката, а след това да я вкара в близкия ъгъл за 1:0.

Второто попадение в срещата падна в 62-ата минута, когато Маруан Фелайни и Еден Азар направиха двойно подаване в наказателното поле, а Лазевски връхлетя върху крилото на Челси и реферът посочи бялата точка.

Зад топката застана именно Азар и хладнокръвно я вкара в мрежата за 2:0. С трите точки „червените дяволи” събраха 13, колкото има и втория в потока Хърватска. Македония пък остана с четири в своя актив и вече има с една по-малко от Уелс.

„Драконите” успяха да вземат дербито с Шотландия, налагайки се с 2:1 в зрелищен мач, игран в Глазгоу.

Домакините поведоха в добавеното време на първата част, когато Хенли им даде преднина, но в 71-ата минута останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Снодграс, който доведе и до дузпа в полза на Уелс.

Аарън Рамзи възстанови статуквото от бялата точка, а в 75-ата минута Робсън-Кану направи 2:1.

В 94-ата минута халфът на Арсенал, отбелязал изравнителния гол също бе изгонен заради втори жълт картон и така ще пропусне домакинството срещу Хърватска във вторник вечер.

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен