3. Сърбия победи Германия в луд мач (видео)

Сърбия победи Германия в луд мач (видео)

1:0 за западните ни съседи в мач с гол, червен картон, греди, пропусната дузпа и още много от най-великата игра

Сърбия победи Германия с 1:0 в луд мач от световните футболни финали.

В двубоя имаше всичко. Гол, червен картон, три греди, пропусната дузпа. Голмайсторът на Бундестима Мирослав Клозе бе изгонен от игра в 37-ата минута, а в следващата атака Милан Йованович прониза Мануел Нойер. През втората част немците се вдигнаха на щурм, но Лукас Подолски пропусна дузпа след час игра.

Така „белите орли” взеха битката на стадион „Нелсън Мандела Бей” и група „D” стана изключително завързана.

Германия и Сърбия имат по три точки от два мача, Гана е със същия актив от една среща, а Австралия са без точка до този момент. Утре един срещу друг се изправят именно „черните звезди” и „кенгурата”.

Радомир Антич бе направил две промени в стартовия си състав, като е заложил на Нинкович и Кузманович, вместо на Пантелич и Милияш. След отличното представяне на Бундестима в първия си мач от Мондиала (победа с 4:0 над Австралия), селекционерът Йоаким Льов логично не пипна стартовите единадесет.

Мачът бе на живот или смърт за Сърбия и именно поради този факт западните ни съседи започнаха много активно. Кузманович опита късмета си от 30-ина метра, но „Джабулани” мина далеч покрай целта.

Германците отговориха на предизвикателството мигновено. Пред Кедира се откри добра възможност, която обаче не съумя да оползотвори, а удар на Подолски мина на метър покрай десния страничен стълб на Стойкович. В 11-ата минута Красич центрира добре към Нинкович, който обаче от воле бе безкрайно неточен.

В следващите 20-ина минути изобилстваха здравите сблъсъци в средата на терена, а головите положения липсваха. Испанският главен съдия Алберто Ундиано пък нашари мача с 5 жълти картона до 30-ата минута. 3 по-късно Коларов стреля опасно от фаул, но кълбото не намери рамките на вратата, пазена от Нойер.

В 37-ата минута Бундестимът остана с човек по-малко на терена. Клозе извърши нарушение срещу Станкович в центъра на терена и реферът му показа втори жълт, съответно червен картон. Така „плавите” получиха числено преимущество и минута по-късно се възползваха по най-добрия начин от това, откривайки резултата.

Красич центрира от аутлинията, 202-сантиметровият Жигич свали топката с глава към Йованович, новото попълнение на Ливърпул пое на гърди коженото кълбо и прониза Нойер за 1:0.

В даденото добавено време на първата част късметът бе на страната на Сърбия. След разбъркване пред вратата на Стойкович, дошло от ъглов удар, Кедира отправи силен шут, който обаче срещна горната греда. Секунди по-късно пък Коларов изчисти топката от голлинията.

На почивката Льов не направи промени в състава си. Германците тръгнаха в атака, въпреки че бяха с 10 футболисти на терена. В 54-ата минута Швайнщайгер шутира от 20-ина метра, но Стойкович се намеси добре и изби топката.

В 57-ата Йозил подаде страхотен диагонален пас към Подолски, който остави лявото крило очи в очи със стража на „плавите”, но неговият изстрел бе неточен. 60 секунди по-късно отново Принц Полди имаше отлична възможност за изравняване, която пак пропиля.

В следващата ситуация Видич с летящ плонж игра с ръка в наказателното си поле след центриране отляво и съдията посочи бялата точка. Дузпа, копие на тази, която направи Кузманович в мача срещу Гана. Подолски се нагърби с отговорността в 60-ата минута, стреля в левия ъгъл на Стойкович, но вратарят се намеси отлично. Пропуснат 11-метров наказателен удар в полза на Германия.

Възпитаниците на Льов обаче не се отказаха и продължиха да атакуват. „Плавите” от своя страна дебнеха своя противник на контраатака. В 67-ата голмайсторът от първото полувреме Йованович шутира с левия си крак, но кълбото срещна дясната греда на Нойер.

20 минути преди края Льов направи двойна смяна. В игра се появиха Какау и Марин, които замениха Йозил и Мюлер. В 74-ата минута отново гредата спаси Германия след удар с глава на Жигич. Селекционерът на германците рискува всичко и заложи на нападателя Гомес, вместо защитника Бадщубер. И този негов ход обаче не даде резултат. Немците бяха изморени към края на срещата и все по-рядко поглеждаха към вратата на „плавите”.

Добър шанс за „белите орли” пък пропиля Качар девет минути преди края. В 88-ата минута сърбите организираха страхотно скоростно нападение, но отново той не се представи убедително. В последните секунди на мача Кедира шутира силно, но на пътя на топката бе играч на Сърбия.

„Плавите” победиха и завързаха интригата в групата. Германия игра добре, но не съумя да стигне до точката и ще търси задължителен успех в последния си мач срещу Гана.

Германия – Сърбия 0:1
(0:1) Йованович 38’