3. САЩ се пребори за 2:2 в Русия (+ВИДЕО)

САЩ се пребори за 2:2 в Русия (+ВИДЕО)

"Сборная" на два пъти повеждаше, янките избегнаха загуба с късен гол секунди преди края

Русия и САЩ направиха 2:2 в драматичен приятелски мач на стадион „Кубан” в Краснодар. Изравнителен гол на Микел Дискреруд в добавеното време отне победата на „Сборная”, а янките на два пъти бяха изоставащи, но не загубиха мача.

Срещата започна отлично за домакините. САЩ загубиха топката след пряк свободен удар, а абсолютният дебютант за Русия Фьодор Смолов се разписа покрай Тим Хауърд за 1:0. При гола обаче нападателят на Анжи се контузи и бе заменен след само 11 минути игра.

До почивката Русия имаше превес, но Тим Хауърд с няколко добри спасявания предотврати нов гол. Пред другата врата Габулов блокира удар на Гомес, а Гуудсен стреля право във вратаря.

На почивката Фабио Капело замени Александър Кержаков и премести Кокорин в центъра на атаката.

След паузата именно Кокорин опита да си изпроси дузпа, но реферът Никола Рицоли правилно му показа жълт картон за симулация, след като Тим Хауърд излезе да го пресрещне.

Фабиан Джонсън изведе Жози Алтидоре сам срещу Габулов, но нападателят не можа да си спре топката.

САЩ натиснаха в търсене на изравнителен гол след средата на втората част и стигнаха до него. След извеждащ пас от центъра, Хуан Агудело върна с глава за Майкъл Брадли и халфът с воле от въздуха вкара великолепен гол, при който кълбото се удар в лявата греда и влетя в мрежата за 1:1 след 76 минути.

Гостите бяха по-активни в края, но Русия стигна до нов гол и пак излезе напред.

След бързо изпълнение на фаул Гуудсен свали на земята Артьом Дзюба в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Роман Широков прати вратаря в грешния ъгъл за 2:1 в 84-ата минута.

САЩ не се предаде и се пребори за реми в третата минута на добавените четири. Дълго центриране напред бе слабо избито към границата на наказателното поле, където Микел Дискеруд стреля и след рикошет топката пак бе в мрежата – 2:2 в края.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи