3. Сблъсъкът между Шотландия и Сърбия завърши без голове

Сблъсъкът между Шотландия и Сърбия завърши без голове

Шотландия и Сърбия завършиха наравно – 0:0, в мач от квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-та година. Срещата се игра на „Хемпдън Парк”, а двубоят бе равностоен. Двата тима обаче не си отбелязаха голове и взеха по точка от сблъсъка.

Първото по-интересно положение пред една от двете врати бе в 7-ата минута, когато Александър Коларов можеше да се разпише, но след изпълнението му топката не попадна в мрежата на домакините, след като вратарят – Алан МакГрегър, успя да отрази изстрела.

В средата на първата част Шотландия имаше три възможности за отбелязване на попадение, но изстрелите на Джеймс Морисън и Робърт Снодграс бяха отразени от Владимир Стойкович, докато ударът на Нейсмит не попадна в очертанията на вратата.

До края на първата част с пропуск за домакините се отчете Чарли Адам, а добри голови възможности за сърбите пропиляха Александър Игньовски и Дарко Лазович.

През втората част също имаше доста интересни моменти пред двамата вратари, но попадение така и не падна. Почти веднага след подновяването на играта през второто полувреме Зоран Тошич можеше да открие, но стреля в аут. Последва възможност и пред Александър Игньовски, но и след нея не се стигна до гол. Кени Милър пропусна да се разпише за домакините в 58-ата минута, а в 62-ата Александър Коларов не намери очертанията на вратата след удар от около десетина метра.

В края на срещата Дусан Тадич можеше да донесе трите точки на Сърбия, но МакГрегър спаси. За домакините малко преди последния съдийски сигнал пропуск пък направи Джеймс Форест.

Така двубоят завърши при нулево равенство и Шотландия и Сърбия взеха по точка. Лидер в тяхната група – група „А”, е отборът на Белгия с 3 пункта. С толкова, но по-лоша голова разлика в сравнение с белгийците, е и Хърватска. С по 0 точки са Македония и Уелс.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)