3. „Сборная” направи 1:1 в Унгария в последния мач на Хидинк

„Сборная” направи 1:1 в Унгария в последния мач на Хидинк

Отборите на Унгария и Русия завършиха наравно 1:1 в контролна среща, която бе и последна за холандския специалист Гуус Хидинк начело на „Сборная”. Руснаците бяха с най-добрите си футболисти в Будапеща, но въпреки това не успяха да стигнат до успеха и да се разделят подобаващо с Хидинк. Русия дори изоставаше в резултата след първата част, но съумя да изравни през втората. Гостите завършиха срещата с човек по-малко, след като Денисов бе изгонен в самия край на мача.

Иначе Ванчак даде изненадващ аванс на Унгария в 39-ата минута, след като се възползва от едно дълго подаване, което разцепи защитата на Русия, стреля с левия крак по диагонала, Акинфеев се намеси, но прати топката в долния си ляв ъгъл за 1:0, като при този резултат завърши и първата част.

В 59-ата минута Билялетдинов успя да изравни за Русия, след като се възползва от едно подаване на Андрей Аршавин и от няколко метра разстреля Габор Кирали за крайното 1:1. В последната минута на мача пък Игор Денисов получи втори жълт картон и така „Сборная” завърши мача с 10 души.

Така Хидинк се сбогува с Русия с равен резултат, след като успя да изведе отбора до полуфинал на Евро 2008, както и да го докара до бараж за класиране на Мондиал 2010, където обаче „Сборная” изненадващо отстъпи на Словения.