3. Секунди не стигнаха на Ники Михайлов и Твенте да отстранят Спортинг

Секунди не стигнаха на Ники Михайлов и Твенте да отстранят Спортинг

Твенте на българския вратар Николай Михайлов отпадна в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като снощи холандският тим завърши 1:1 като домакини на Спортинг (Лисабон).

Твенте на българския вратар Николай Михайлов отпадна в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като снощи холандският тим завърши 1:1 като домакини на Спортинг (Лисабон). Изравнителното попадение за португалците падна в последните секунди на добавеното време, а в герой за „лъвовете” се превърна стражът Руи Патрисио. Преди седмица срещата в Лисабон завърши при нулево реми, като Михайлов имаше много добри прояви и спаси дузпа само няколко секунди, след като появи  в игра.

Твенте откри резултата още във 2-ата минута чрез Дъглас, който засече с глава центриране от корнер и не остави никакви шансове на Патрисио. През втората част играчите на Спортинг се хвърлиха с всички сили да изравнят резултата, а българският национал трябваше да се намесва решително на няколко пъти.

В първата минута на даденото от рефера продължение на мача, „лъвовете” наказаха своя противник. Вратарят Патрисио се бе включил при изпълнението на корнер и именно той отправи изстрел с глава, който рикошира в крака на Висферхов и влетя в мрежата на Ники Михайлов. Така благодарение на гола си на чужд терен португалският клуб се класира за следващия плейофен кръг.

В петък (7-и август) Твенте ще разбере противника си в последното стъпало, преди груповата фаза, но в турнира Лига Европа.

ТВЕНТЕ:
Михайлов, Висгерхоф, Райкович, Брама, Стам, Нкуфо, Перес (59-Тиоте), Щох (79-Рукавица), Дъглас, Руис Гонсалес (91-Вучичевич), Янсен

СПОРТИНГ: Руи Патрисио, Карисо, Полга, Мати Фернандес (46-Перейриня), Джало, Елдер Пощига (63-Фелипе Кайседо), Мигел Велосо, Жоао Моутиньо, Лиедсон, Андре Маркеш (63-Вукчевич), Абел

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1