3. Селтик излезе начело в Шотландия след минимална победа над Мъдъруел

Селтик излезе начело в Шотландия след минимална победа над Мъдъруел

Вижте и останалите резултати от шотландската Премиър Лига

Отборът на Селтик спечели важна победа над гостуващия Мъдъруел с 1:0 в мач от 18-ия кръг на шотландската Премиер Лига. Единственото попадение за „детелините” отбеляза Партик МакКорт в 27-ата минута на срещата. В 90-ата минута на срещата Скот Браун от състава на домакините си изкара втори жълт, респективно червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко в последните секунди на двубоя. Гостите от Мъдъруел обаче нямаха време да се възползват от численото си преимущество и не успяха да поднесат изненада.

В останалите срещи Абърдийн победи като гост Хамилтън с 1:0. Дънди с човек по-малко в последните 10 минути завърши наравно 2:2 с Хибърниън. Килмарнок победи като гост отбора на Инвърнес с 3:1 и успя да го изпревари в класирането. Хартс надделя като гост над Сейнт Мирън с 2:0, като „сърцата” имаха числено предимство от 81-ата минута до края на срещата. Двубоят между Сейнт Джонстоун и Рейнджърс бе отложен заради лошите атмосферни условия.

След изиграването на срещите, Селтик е на върха с актив от 42 точки, следван плътно от отбора на Рейнджърс, който е на точка зад „детелините”, но и с два мача по-малко. Трети е отбора на Хартс с актив от 36 точки. На дъното в таблицата е закотвен отборът на Хамилтън с 10 точки, на шест зад Абърдийн, Сейнт Мирън и Хибърниън, но с два мача по-малко от тях.