3. Селтик стана шампион за 43-и път

Селтик стана шампион за 43-и път

Селтик спечели 43-ата си титла на Шотландия и първа за тима в последните четири години, след като спечели гостуването на Килмарнък на "Ръгби парк" с 6:0.

Отборът на Нийл Ленън, който имаше нужда само от равенство, за да стъпи на върха през този сезон, си осигури успеха след отлично първо полувреме, в което паднаха първите четири попадения.

Чарли Мългрю бе звездата на мача, след като вкара два от головете и направи головите асистенции за другите два гола, които реализираха Глен Лоовенс и Гари Хуупър през първата част. Джо Ледли направи 0:5 в последните секунди на мача, а Хуупър заби втория си гол секунди по-късно за крайното 0:6.

Огромна агитка на Селтик присъстваше на стадиона, за да види как бившия тим на Стилиян Петров става шампион на Шотландия.

"Келтите", които вече водят с 21 точки на Глазгоу Рейнджърс пет кръга преди края на сезона, спечелиха титлата на стадиона, на който за шампион на страната през миналия сезон бяха провъзгласени Рейнджърс.