3. Сензационно: Осасуна надхитри и победи Реал Мадрид (видео)

Сензационно: Осасуна надхитри и победи Реал Мадрид (видео)

„Кралския клуб” стъпи накриво в 21-ия кръг на „Ла Лига”, след като загуби с 0:1 гостуването си на стадион „Рейно де Навара” в Памплона

Испанският гранд Реал Мадрид стъпи накриво в 21-ия кръг на „Ла Лига”, след като загуби с 0:1 гостуването си на стадион „Рейно де Навара” в Памплона от местния Осасуна и по този начин позволи на шампиона Барселона да запази аванса си от седем точки на върха в класирането. Дебют в двубоя записа новото попълнение на „Кралския клуб” Емануел Адебайор, който се появи като резерва, но не успя да помогне на своите да избегнат поражението.

Донякъде изненадващо, на фона класата на двата отбора, първите голови положения в срещата се откриха пред домакините, които имаха възможността да открият резултата още в четвъртата минута, но шут от дистанция на Камуняс профуча покрай гредата на пазената от Икер Касияс врата.

В 10-ата минута Нелсон проби опасно и центрира към Пандиани, но Карвальо успя да се справи с опасността и изчисти топката от опасната зона. Реал отговори в ответната атака с почти идентично разиграване, след като Анхел ди Мария центрира, но Карим Бензема не успя да засече кълбото. В 23-ата минута се откри и първата добра възможност пред голмайстора на „Белия балет” Кристиано Роналдо, но той се засуети и в крайна сметка пропусна да се възползва от ситуацията.

Точно след изтичането на първия половин час игра домакините отново бяха близо до гола, но Пандиани пропусна с глава от отлична възможност, създадена от Камуняс.

Съставът на Реал не остана длъжен на своите домакини и само две минути след опасността пред Касияс, неговият колега на отсрещната врата Рикардо също трябваше да се намесва решително след опасен удар на Бензема.

Малко преди почивката вратарят на Осасуна бе принуден за пореден път да показва класата си след образцова атака на Реал и хубав изстрел на Роналдо, но той го стори и така запази мрежата си суха, а гостите се прибраха в съблекалнята без да успеят да оползотворят 60-процентово си владеене на топката през първата част.

След паузата головите положения бяха по-малко, но първото по-сериозно такова отново се откри пред домакините. В 62-ата минута Камуняс бе оставен непокрит в наказателното поле на Реал и с плътен удар не остави никакви шансове на стража на „Кралския клуб” Икер Касияс, откривайки резултата.

Наставникът на столичани Жозе Моуриньо реагира почти мигновено на промяната в развоя на мача, заменяйки Анхел ди Мария с новото попълнение Емануел Адебайор и осъществявайки тройна смяна.

Ходът на португалеца даде резултат десетина минути след неговото осъществяване, когато пред получаващия все повече подкрепа в предни позиции Карим Бензема се откри отлична възможност, но французинът я проигра.

В отговор на тактическата промяна домакините заиграха на контраатака и в 81-ата минута не бяха далеч от това да удвоят преднината си, след като  Вадош преодоля Касияс, но Арбеола се намеси и изчисти от голлинията.

С наближаването на края гостите логично ставаха все по-нервни, а действията им все по-прибързани и така логично напуснаха Памплона победени.

Стартови състави:

Осасуна: Лопес, Фланьо, Перес, Фернандес, Томар, Мартинес, Сориано (’45 Вадош), Пандиани (’83 Лоло), Гайего, Короминас (’90 Калеха), Аранда;

Реал Мадрид: Касияс, Карвальо, Рамос, Арбелоа, Албиол (’65 Алонсо), Диара (’65 Алонсо), Ди Мария (’65 Адебайор), Кедира, Йозил, Роналдо, Бензема;