3. Сензация! „Кивитата” задавиха световния шампион (видео)

Сензация! „Кивитата” задавиха световния шампион (видео)

Италия не успя да надвие Нова Зеландия и отново завърши 1:1, „Скуадра адзура” все още няма победа през 2010 година

Поредната сензация по терените в ЮАР вече е факт. Световният шампион Италия отново не успя да постигне победа и за втори път завърши наравно 1:1 в своя мач от група „F” на Световното първенство. Бойкият тим на Нова Зеландия измъкна шокиращо равенство от „адзурите” на стадион „Мбомбела”, а вратарят на „кивитата” Марк Пастон отчая нападателите в синьо. „Скуадра адзура” отново не впечатли в играта си, Канаваро отново бе смешен, но класирането на Италия в следващата фаза може да стане факт и с равенство със Словакия в последния мач. Нова Зеландия пък може изненадващо да прескочи групата, ако победи Парагвай.

Срещата започна с леко предимство за Италия, но „кивитата” изненадващо успяха да поведат в резултата още в 7-ата минута. След центриране от фаул от почти централната линия, Канаваро не отигра добре топката и я спря за Шейн Смелц, който от два метра я мушна под плонжа на Маркети и даде шокиращ аванс за Нова Зеландия.

Две минути по-късно Италия можеше да отбележи при почти идентична ситуация. Остро центриране на Монтоливо от фаул не бе засечено от никой в наказателното поле на „кивитата”, за да стигне до вратаря Пастон, който изби с мъка. С течение на времето натискът на Италия се увеличи, а в 17-ата минута Джорджо Киелини не успя да уцели вратата от малкото наказателно поле с удар от въздуха.

В 22-ата минута удар на Дзамброта премина на около педя от сглобката, а в 27-ата страхотен шут на Монтоливо от дъгата препарира противниковия страж, но за съжаление на Марчело Липи топката срещна десния страничен стълб. Минута по-късно обаче „Скуадра адзура” получи правото да изпълни дузпа, след като Смит задържа Де Роси в наказателното поле, а Якуинта не сгреши от бялата точка и направи 1:1. До края на полувремето Италия продължи да натиска своя съперник, но стигна само до един силен удар на Де Роси в последната минута от дъгата, който бе спасен от Пастон и така резултатът се запази равен.

На почивката Марчело Липи направи две смени и пусна в игра Ди Натале и Каморанези на мястото на разочаровалите Джилардино и Пепе. Още в 46-ата минута Ди Натале можеше да вкара втори гол за „адзурите”, но негов удар от малък ъгъл бе спасен от вратаря Пастон.

В 63-ата минута Вичелих можеше да изведе „кивитата” отново напред в резултата, след като стреля от воле от границата на полето, но за щастие на Маркети топката премина покрай десния страничен стълб. В 70-ата минута пък Монтоливо стреля много силно от около 20 метра, но отново Пастон спаси своя отбор от сигурен гол.

Натискът на „адзурите” стана още по-масиран в последните минути, а Якуинта, Ди Натале и Каморанези видяха как своите удари излизат в аут. В 82-ата минута пък Киелини стреля неточно с глава, а в ответната атака резервата Ууд можеше да донесе успеха за Нова Зеландия, след като се подигра с Канаваро и стреля опасно с левия крак по диагонала, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Две минути преди края на редовното време Пастон отново спаси своя отбор, след като изби страхотен удар от дъгата на Мауро Каморанези. В крайна сметка обаче натискът на Италия не доведе до нищо и резултатът остана непроменен.

Така след изиграването на вторите мачове в група „F” ситуацията е следната – Парагвай е лидер с 4 точки, Италия и Нова Зеландия имат по 2, а Словакия е на последното място със само 1 точка в актива си.

Италия – Нова Зеландия 1:1