3. Серията на Атлетико /Мадрид/ от 13 поредни победи приключи на „Местая” (видео)

Серията на Атлетико /Мадрид/ от 13 поредни победи приключи на „Местая” (видео)

Валенсия надви „дюшекчиите” с 2:0 и истински шедьовър на Солдадо

Победната серия на Атлетико /Мадрид/ приключи на стадион „Местая”, където домакините от Валенсия надделяха с 2:0 над столичани и така прекъснаха поредицата им от 13 последователни успеха.

Срещата от 10-ия кръг на "Ла Лига" започна равностойно и се развиваше така до 20-ата минута, когато „прилепите” откриха резултата с фамозен гол на Роберто Солдадо.

Малко по-рано звездата на гостите Радамел Фалкао имаше шанс да се разпише, но ударът му от пряк-свободен удар мина над вратата, а след това колумбиецът получи тежък удар в главата от Солдадо.

Впоследствие „Ел Тигре” бе превързан, а извършилият нарушението стрелец се реализира страхотно попадение. Това стана в 20-ата минута, когато Адил Рами изведе отлично Солдадо и той успя с изключително труден, но и красив удар от въздуха да вкара за 1:0.

Гостите се опитаха да отговорят до почивката, но не успяха, а през втората част нещата на терена не се промениха особено. Атлетико атакуваше по-настоятелно и Фалкао бе близо до изравняването на резултата, но ударът му с глава не намери целта.

В средата на втората част колумбиецът бе задържан в наказателното поле на Валенсия, но неизвестно защо дузпа не последва, а в 72-ата минута Виктор Руис спря непозволено Фалкао, но не получи втори жълт картон и остана на терена.

Така се стигна до даденото от рефера продължение, когато Валенсия все пак остана с човек по-малко, заради червен картон на Рикардо Коща.

В петата минута от добавеното време обаче резервата Виктор Валдес вкара второто попадение в срещата и оформи крайното 2:0.

След успеха „прилепите” се озоваха в горната половина на таблицата с класирането, но останаха на цели 11 точки от Атлетик /Мадрид/, който от своя страна е само на три от лидера Барселона.

Артета: Гостуваме на шампионите, няма как да е лесно