3. Шахтьор загърби феърплея, но вкара пет гола на Нордселанд и продължава напред (+ВИДЕО)

Украинците вкараха много спорен гол и спечелиха с 5:2 в Копенхаген, един измежду Челси и Ювентус ще отпадне

Шахтьор победи датския шампион Нордселанд с 5:2 като гост в Група „Е” и се класира напред в Шампионската лига.  Нордселанд повеждаше на два пъти с голове на Нордстранд и Лоренцен, но хеттрик на Луиш Адриано и два гола Вилиян стигнаха за успеха на украинския шампион.

В другия мач Ювентус разби Челси с 3:0 и европейският шампион е изправен до стената, като в последния мач трябва да се надява Шахтьор да победи Юве, за да имат шанс „сините” да минат напред.

В Копенхаген домакините започнаха силно мача и заслужиха първия гол в мача в 24-ата минута.

Джошуа Джон проби по крилото и центрира за Мортен Нордстранд, който прати в мрежата на Шахтьор за изненадващото 1:0.

Само две минути по-късно Шахтьор изравни с много спорен гол. Имаше спорна топка, Вилиян върна топката към вратаря на датчаните, който трябваше да поднови играта, но Луиш Адриано заряза спортсменството, настигна паса, заобиколи Хансен с финт и вкара гол за 1:1.

Ситуацията бе много странна и треньорът на гостите Мирча Луческу инструктира своите да позволят на съперника да вкара гол, за да има справедливост. След центъра Шахтьор спря да играе, но размисли и не позволи без бой на Нордселанд да се разпише.

Секунди след това обаче в напълно нормални игрови условия Нордселанд пак поведе. Патрик Мтилига, заради когото България бе замесена в расистки скандал след мача с Дания, пусна чудесно за Каспер Лоренцен, който се завъртя на 180 градуса и с мощен шут вкара красиво попадение с кандилка в горната греда и вътре.

Мхитарян на два пъти бе близо до изравняване, но стреля неточно.

Все пак, Шахтьор изравни преди почивката. Мхитарян стреля, Окоре изби, но Вилиян от втори опит порази целта за 2:2.

След паузата украинците не оставиха шанс на съперника.

Пет минути след рестарта домакините изчистиха лошо центриране от корнер, а Вилиян с отличен параболичен удар препарира вратаря за 2:3 с втория си гол в мача.

Само три минути по-късно Вилиян изведе Алекс тейшейра на крилото и той пусна прострелно за Луиш Адриано, който засече с едно докосване за 2:4.

Девет минути преди края пак той сложи точка на спора с третия си гол в мача. Дъглас Коста му достави топката на задната греда и бразилецът оформи своя хеттрик за крайното 5:2.

Шахтьор продължава напред с 10 точки след 5 мача. В последния кръг украинците приемат Ювентус и всичко освен победа за Шахтьор ще значи отпадане на Челси от Шампионската лига.
Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона