3. Шалке изненада Вердер в Бремен – 2:0

Шалке изненада Вердер в Бремен – 2:0

Курани откри в 47-ата минута, а Моравек оформи крайното 2:0 в 72-ата.

Отборът на Шалке 04 постигна изключително важна и престижна победа над тима на Вердер (Бремен) с 2:0. Срещата се игра на „Везерщадион” и бе от програмата на 16-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Курани откри в 47-ата минута, а Моравек оформи крайното 2:0 в 72-ата.

Двубоят започна много равностойно с множество нарушения в централната част на терена. Играчите и на двата тима опитваха удари от далечна и средна дистанция, за да затруднят вратарите. С няколко неточни шута се отчете Уго Алмейда, а с по един Шмиц и Налдо. В 30-ата минута дойде и първият точен изстрел в една от двете врати и бе дело на Бьониш от домакините. До края на първата част не се случиха други по-интересни събития и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме обаче започна с гол на Шалке, който бе дело на Кевин Курани. В 47-ата минута Холтби намери германеца с бразилски произход в наказателното поле и вторият не сбърка за 1:0.

След гола играта се понакъса и отново започнаха тактически нарушения в средата на терена. В 54-ата минута хубав шут на Месут Йозил бе спасен от Нойер, но с това се изчерпаха опасностите пред вратата на „кралско-сините”. Така дойде 72-ата минута, когато Моравек оформи крайното 2:0. Тогава гостите организираха бърза контраатака, в която авторът на първия гол Курани намери Моравек в наказателното поле на Вердер, а Ян прати кълбото в горния десен ъгъл след изстрел с десния крак.

С тази победа тимът на Шалке събра 31 точки в актива си и вече заема 2-а позиция във временното класиране. Вердер пък се смъкнаха на 4-о място в подреждането с 28 спечелени точки.