3. Шалке триумфира в група “B” след 2:1 над Бенфика (видео)

Шалке триумфира в група “B” след 2:1 над Бенфика (видео)

Лион със зрелищно 2:2 с Апоел Тел Авив (видео)

Отборът на Шалке спечели група „B” на Шампионската лига, след като в последния мач победа тима на Бенфика с 2:1. Срещата се игра на „Естадио да Луж”, а главен рефер на мача бе Хауърд Уеб.

Двубоят започна с неточен изстрел на Мартинс, а в 13-ата и Кардосо шутира покрай вратата на гостите. Последва нов неточен удар на Кардосо, а в 15-ата минута Нойер трябваше да спасява изстрел на Савиола.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Раул центрира в наказателното поле, където Хурадо засече с глава и изведе Шалке напред.

След гола темпото рязко спадна и до края на полувремето се запомни само един неточен шут на Мартинс. Нови голове обаче не паднаха и така „кралско-сините” се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Втората част стартира с хубаво спасяване на вратаря на Бенфика след удар на Ракитич. В 63-ата минута Савиола стреля неточно, а в 65-ата примерът му бе последван от Гарсия.

В 68-ата минута Ракитич отново опита късмета си, но пак бе разколебан от стража на домакините, а в следващата атака Нойер трябваше да отразява шут на Кардосо.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Клуге намери Ховедес на изгодна позиция, а последния не сбърка, удвоявайки преднината на немците.

Крайното 1:2 пък оформи Луизао в 86-ата минута, след като получи много добра асистенция от Фабио Коентрао.

След тази победа Шалке окончателно спечели група „B” на Шампионската лига, като има актив от 13 точки. Домакините от Бенфика пък останаха 3-и с 6 пункта и от пролетта ще играят в Лига Европа.

Бенфика – Шалке 1:2

0:1 Хурадо 20’
0:2 Ховедес 81’
1:2 Луизао 86’

Състави
:

Бенфика: Роберто, Луизао, Аморим, Гарсия, Кардосо, Перейра (Гайтан 46’), Мартинс (Салвио 79’), Коентрао, Луис, Пейксото (Аймар 46’), Савиола

Шалке 04: Нойер, Хьоведс, Раул, Ракитич, Клуге (Матип 82’), Шмиц, Пападопулос, Хурадо (Йедришек 88’), Метзелдер, Учида, Хунтелаар (Еду 85’)

Жълти картони: Луис, Аймар (Бенфика); Хунтелаар, Ракитич (Шалке)

Стадион: „Да Луж”

Рефер: Хауърд Уеб

В другия мач от групата отборите на Лион и Апоел Тел Авив завършиха участието си в груповата фаза на Шампионската лига със зрелищно равенство 2:2 помежду си. Срещата се игра на стадион „Жерлан”.

Двубоят започна с много тежък удар на Лисандро, който бе спасен от стража на гостите, а в 20-ата минута изстрелът на Гомис излезе в аут. В 28-ата пък удар на Пянич не намери очертанията на вратата на израелците, а 180 секунди по-късно Захави от Апоел също стреля неточно.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с натиск на „хлапетата” и в 59-ата минута удар на Гомис бе спасен от стража на гостите.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Енеяма изби топката от краката на Бастош, но при добавката Лисандро бе безмилостен за 1:0. Радостта на домакините от този гол обаче изтрая едва 1 минута, след като Вермут изведе Сахар зад гърба на френската отбрана, а последният хладнокръвно пусна кълбото покрай Лорис за 1:1.

След този гол Лион продължи да натиска, но в 69-ата минута, при една контраатака, топката бе центрирана отляво за Захави, който с фамозна задна ножица изведе Апоел напред – 2:1.

Крайното 2:2 оформи резервата Лаказет който бе изведен в наказателното поле от Лисандро Лопес.

След това равенство Лион остава на 2-о място в група „B” с актив от 10 точки. Гостите от Израел пък са последни с 5 пункта.

Лион – Апоел 2:2

1:0 Лисандро 62’