3. Шалке влезе в Лига Европа сред погром над финландци

Шалке влезе в Лига Европа сред погром над финландци

Отборът на Шалке се класира за групите на Лига Европа, след като днес размаза финландския ХИК Хелзинки с 6:1

Отборът на Шалке се класира за групите на Лига Европа, след като днес размаза финландския ХИК Хелзинки с 6:1. Срещата се игра на стадион „Фелтинс Арена”, а първият мач в Хелзинки завърши 2:0 в полза на ХИК.

Двубоят започна със силен натиск на немците, които получиха правото да изпълнят дузпа още в 15-ата минута, която бе реализирана от Клаас Ян Хунтелаар. Само 5 минути по-късно Пуки възстанови статуквото, но оттук насетне на терена имаше само един отбор – този на Шалке.

В 25-ата минута Хунтелаар отново даде преднина на „кралско-сините”, а в 49-ата той оформи и своя хеттрик, след като отново бе точен от бялата точка.

През втората част доминацията на Шалке продължи и в 56-ата минута Пападопулос покачи на 4:1. 7 минути по-късно Хунтелаар вкара четвъртия си гол в мача за 5:1, а крайното 6:1 оформи Дракслер в 82-ата минута.