3. ШАМАР ЗА МЕСИ И КОМПАНИЯ: ПСЖ падна от Рен (ВИДЕО)

ШАМАР ЗА МЕСИ И КОМПАНИЯ: ПСЖ падна от Рен (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен загуби гостуването си на Рен във френската област Бретан. „Червено-черните“ победиха парижкия тим с минималното 1:0 на препълнения си стадион „Парк Роажон“, нанасяйки втора загуба за първенство на носителя на титлата.

Единственото попадение за една от приятните изненади на сезона в Лига 1 отбеляза десният флангови бранител Хамари Траоре точно в средата на второто полувреме. Той засече подаване на своя колега от лявата част на отбраната Адриен Трюфер. За ПСЖ играха и трите супер звезди Лео Меси, Неймар и Килиан Мбапе, но това не помогна.

Многомилионната селекция на клуба от столицата изпусна да се откъсне на шест точки от втория Ланс. ПСЖ е с 47, „жълто-червените“ с 44, а тройката оформя Марсилия с 42. С победата Рен събра 37, колкото има и четвъртият Монако. Шести остава Лил с три пункта пасив от бретанци.