3. Шампионът Борусия победи лидера Байерн в Мюнхен (видео)

Шампионът Борусия победи лидера Байерн в Мюнхен (видео)

Марио Гьотце вкара единствения гол на "Алианц Арена"

Германският шампион Борусия (Дортмунд) записа трета поредна победа над гранда Байерн (Мюнхен), след като го победи на неговия „Алианц Арена” с минималното 1:0.

Така „жълто-черните”, които направиха дубъл над баварците през миналия сезон, прекъснаха серия от девет последователни успеха на домакините в Мюнхен.

Единственото попадение в срещата, наблюдавана на живо от 69 000 зрители, падна през втората част и бе дело на звездата на гостите Марио Гьотце.

Сблъсъкът започна на бързи обороти, като донякъде изненадващо липсваше домакински натиск и даже напротив – гостите от Дортмунд изглеждаха по-добре на терена.

Те обаче не се възползваха от игровото си предимство и след първите 30 минути преотстъпиха инициативата на Байерн, но баварците също не успяха да оползотворят силната си игра в края на първата част.

След почивката двата тима продължиха да залагат на компактното и бързо придвижване по терена, но по-чистите положения отново бяха в полза на шампионите.

Шинжи Кагава и Левандовски обаче се отчетоха с пропуски, преди в 65-ата минута германският национал Марио Гьотце да открие резултата.

Той стори това след двойно подаване с Шинжи Кагава и недобра намеса на Жером Боатенг, след което с премерен удар вкара единственото попадение в срещата.

Байерн се опита да отговори, но Марио Гомес, Луис Густаво и Франк Рибери не успяха да оползотворят добри голови възможности.

Четвърт час преди края попадение в полза на Борусия бе отменено заради засада, но и това, вкарано от Гьортце, бе достатъчно за така ценния успех на „жълто-черните”.

След него Борусия вече е на втора позиция във временното класиране с 26 точки в своя актив, изоставайки само на две от днешните си опоненти.