3. Шампионът Лил прецака богаташите от ПСЖ (видео)

Шампионът Лил прецака богаташите от ПСЖ (видео)

„Песовете” обърнаха парижани за 2:1, Монпелие остава самотен на върха

Френският шампион Лил победи с 2:1 Пари Сен Жермен в голямото дерби от 34-ия кръг на Лига 1 и отдалечи отбора на Карло Анчелоти от мечтаното първо място, където вече с цели 4 точки аванс стои Монпелие.

На „Метропол” в Лил двата отбора треснаха по една греда през първата част, но оставиха драмата и головете за вторите 45 минути.

Лил почна ударно и звездата на тима Еден Азар стреля отлично от пряк свободен удар, ала Сиригу спаси на вратата на ПСЖ. На трибуните наставникът на олимпийския отбор на Великобритания Стюарт Пиърс наблюдаваше изявите на Джо Коул с екипа на домакините.

В 22-ата минута Сиригу спечели за втори път прекия двубой с Еден Азар – белгийската надежда излезе очи в очи с вратаря, който остана спокоен до последно и спаси шута му.

ПСЖ показа зъби в 28-ата минута, когато тяхната звезда в центъра на терена Хавиер Пасторе нацели греда, а после топката бе избита от голлинията.

Само секунди по-късно от 25 метра Еден Азар успя да преодолее вратаря на гостите, но гредата спаси и Лил.

Втората част стартира с бърз гол за ПСЖ след фатална грешка на опитния вратар Микаел Ландро. Стражът на шампионите изпусна едно ниско центриране на Кевин Гамейро и Пасторе с глава прати във вратата за 0:1 с 11-ия си гол в Лига 1 през сезона.

След час игра и двата тима изпуснаха по едно чисто положение. Първо Дебуши центрира отлично, Джо Коул се размина само за да стигне топката до Де Мело, който поведе лошо и Сиригу лови. После Гамйеро направи почти същото, като мина през защитник, но допусна Ландро да му избие.

Целият мач бе обърнат наопаки в 70-ата минута. Нолан Ру напредна към вратата на ПСЖ и бе съборен от последния в отбраната Мамаду Сако, който получи червен картон, а съдията даде и дузпа, макар повторенията да показаха, че нарушението е извън наказателното поле.
Сиригу позна ъгъла, но този път Еден Азар не му остави шанс и изравни за 1:1, бележейки своя 17-ти гол през кампанията.

Пълният обрат дойде в 79-ата минута. Азар не спря да развинтва защитата на гостите цяла вечер и го направи отново. Белгиецът центрира перфектно за Тулио де Мело, който с глава върна за Нолан Ру и нападателят разстреля Салваторе Сиригу – 2:1!

Победата доближи Лил на 2 точки от ПСЖ – шампионите имат 65, а парижани 67. Лидер е Монпелие, който има 72 и вече вижда как печели титлата под носа на големите фаворити.