3. Шампионът откри с победа 50-ия сезон на Бундеслигата

Шампионът откри с победа 50-ия сезон на Бундеслигата

Дортмунд би с 2:1 Вердер у дома с късен гол на резервата Гьотце

Германският шампион Борусия /Дортмунд/ започна с трудна, но сладка победа новия сезон, след като се наложи с 2:1 над гостуващия Вердер /Бремен/ в домакинството си от първия кръг на 50-ия сезон в Бундеслигата.

Срещата започна отлично за „жълто-черните” и те откриха резултата на своя "Сигнал Идуна Парк" още в 11-ата минута, в която Марко Ройс се възползва от грешка в отбраната на Вердер и с отлично насочен, диагонален удар даде преднина на Борусия за радост на по-голямата част от 80 645-те зрители, изгледали на живо двубоя.

След попадението обаче „бременските музиканти” успяха да овладеят инициативата и в 24-ата минута бяха близо до изравняване на резултата, след като Марко Арнаутович нацели страничната греда с удар от въздуха след изпълнение на корнер.

Така почивката дойде при минимален аванс в полза на водения от Юрген Клоп тим, а след нея срещата продължи равностойно. Борусия заигра своята си игра и по нищо не личеше, че ще се стигне до попадение в полза на Вердер, но то все пак падна.

В 75-ата минута неразбирателство в защитата на шампионите позволи на Арнаутович да центрира към Теодор Гебре Селасие, който се извиси и с глава възстанови равенството.

Наставникът на Борусия реагира мигновено и в 78-ата минута включи в игра Марио Гьотце, който му се отблагодари след само 3-минунтен престой на терена.

В 81-ата минута нисичкият техничар бе изведен в наказателното поле и с точен удар оформи крайното Борусия /Дортмунд/ - Вердер /Бремен/ 2:1.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал