3. Шампионът се препъна в Гладбах - 1:1 между двете Борусии (видео)

Шампионът се препъна в Гладбах - 1:1 между двете Борусии (видео)

Куп пропуски попречиха на Борусия Дортмунд да остане на върха, Байерн добута до челото

Борусия (Мьонхенгладбах) и Борусия (Дортмунд) направиха 1:1 в дербито на върха от 15-ия кръг на Бундеслигата. Робърт Левандовски иведе шампионите напред в 40-ата минута, но Майк ханке изравни през втората част. Хиксът позволи на Байерн (Мюнхен) да застане начело на таблицата.

Шампионите от Дортмунд започнаха по-силно срещата и владееха повече топката. Кагава и Гьотце бяха моторите в центъра, които движеха цялата игра на тима на Юрген Клоп.

Първият сериозен шанс дойде след четвърт час игра – Сантана намери Робърт Левандовски , който стреля, но Данте успя да блокира нападателя и Нойщадер изби от голлинията.

В 22-ата минута Данте можеше да изведе Гладбах напред, но стреля на сантиметри покрай гредата след центриране на Аранго.
Кагава стреля от воле при едно заучено изпълнение на корнер но младата звезда на вратата на Гладбах – тер Щеген изби кълбото.

Все пак 5 минути преди почивката Борусия Дортмунд поведе. Корнер на Марио Гьотце намери непокрития Левандовски, полякът засече, а тер Щеген не изби добре за 0:1.

Робърт Левандовски можеше да вкара втори гол и да реши мача в 63-ата минута, но стреля високо над вратата излязъл сам срещу стража на домакините. После Гьотце намери Сантана, но бразилецът с глава прати в аут.

Както често се случва във футбола, пропуските на гостите бяха наказани. „Черно-белите” по-рядко атакуваха, но успяха да се доберат до изравнителен гол в 72-ата минута и то по изключителен начин.

Постепенна атака на Борусия (Мьонхенгадбах) приспа шампионите, Бобадия намери с извеждащ пас Майк Ханке и той от 20 метра много технично намери  долния ъгъл на Роман Вайденфелер – 1:1.

До края на мача Марк-Андре тер Щеген  спаси точаката за Гладбах. Той направи невероятни спасявания при удари на Гьотце и Бариос, а Данте пропусна да донесе още радост на домакинските фенове.

Хиксът се оказа добре дошъл за колоса Байерн (Мюнхен), който размаза  Вердер (Бремен) с 4:1 и излезе начело. Баварците имат 31 точки на върха а двете Борусии са с по 30 и делят втората и трета позиция.