3. Шампионът Зенит склони глава пред Спартак (Москва), но ликуваше след края на мача на "Петровски"

Шампионът Зенит (Санкт Петербург) загуби с 2:3 като домакин на Спартак (Москва) в мача между двата тима от 43-ия кръг на руското първенство

Шампионът Зенит (Санкт Петербург) загуби с 2:3 като домакин на Спартак (Москва) в мача между двата тима от 43-ия кръг на руското първенство. Двубоят бе без значение за тима от „Петровски”, който още преди изиграването на двубоя си бе гарантирал първото място в крайното класиране. Спартак (Москва) пък постигна важен успех в борбата си за 2-ото място в подреждането. След края на срещата Зенит официално бе награден като шампион на Русия.

Резултатът бе открит от Кержаков в 22-ата минута, а след края на първото полувреме Зенит водеше с 1:0. Билялетдинов бе точен за 1:1 в 70-ата, а в 81-ата минута Семак се разписа от дузпа и отново даде аванс на домакините от Зенит – 2:1. Еменике отбеляза за 2:2 в 84-ата минута, но почти веднага след това му бе показан втори жълт картон и така гостите останаха с човек по-малко до края на двубоя. Въпреки това Спартак достигна до трето попадение, което се оказа победно – автор на гола за 3:2 в полза на гостите бе Кариока в 90-ата минута.

След тази победа Зенит остава с 85 точки на 1-ото място. Спартак е 3-ти със 72 пункта, с колкото е и ЦСКА (Москва), който обаче има и мач по-малко.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)