3. Шампионът Зенит смачка подгласника си с 5:0 (видео)

Шампионът Зенит смачка подгласника си с 5:0 (видео)

Отборът на Лучано Спалети записа рекорден успех над ЦСКА /Москва/

Шампионът на Русия Зенит продължава с впечатляващия си старт в Премиерлигата, след като в дербито на четвъртия кръг смачка тима на Спартак Москва с 5:0 на своя „Петровски".

Това бе рекордна победа за момчетата на Лучано Спалети срещу столичния тим и същевременно четвърти пореден успех от началото на първенството. Московчани, който са водени от дошлия през лятото Унай Емери, бяха без загуба до момента и оглавяваха класирането заради по-добрата си голова разлика, но Зенит набързо показа кой трябва да е лидер в Премиер лигата.

Младият нападател Канунников откри резултата след четвърт час, а седем минути след почивката Бъйстров засечете подаване на Кришито и удвои аванса на домакините. В 60-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа за спорен фаул, но Билялетдинов не успя да преодолее Малафеев.

Само секунди след това Кришито даде страхотен пас към Роман Широков, който с шут от 20 метра направи резултата класически. Минута след третия гол на Зенит гостите останаха с 10 души след червен картон на МакГийди за грубо нарушение.

В 67-ата минута Файзулин се възползва от прострелно подаване на Денисов и реализира за 4:0, а 120 секунди преди края Широков отбеляза още едно попадение и оформи разгромния успех на своя тим.

Така Зенит вече е едноличен лидер със стопроцентов актив от 12 точки, докато преди изиграването на останалите срещи от кръга Спартак заема втора позиция с 9 точки.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм