3. Шотландия и Англия не се победиха в дерби със зрелищен край (ВИДЕО)

Шотландия и Англия не се победиха в дерби със зрелищен край (ВИДЕО)

Три от четирите гола в мача паднаха в последните минути, новият капитан Кейн стана герой за „трите лъва”

Националните отбори на Англия и Шотландия не се победиха в световна квалификация от група „F”, играна в Глазгоу.

Мачът завърши при резултат 2:2, а три от попаденията паднаха в самия край.

С два гола за домакините се отличи Лей Грифитс, докато в герой за „трите лъва” се превърна новият им капитан Хари Кейн, изравнил дълбоко в добавеното време.

Като цяло гостите имаха инициативата през по-голямата част от двубоя и още в 18-ата минута Ерик Дайър изведе Кейн зад гърба на защитата с хитър пас, но съотборникът му в Тотнъм стреля над целта.

Десетина минути по-късно отново Кейн имаше шанс, след като вратарят на домакините Крейг Гордън изчисти с глава топката точно в краката му, напускайки пеналта.

Нападателят успя да го прехвърли, но Кирън Тиърни изчисти от голлинията. Веднага след това Маркъс Рашфорд стреля, ала Гордън вече бе на своя пост и спаси.

В 39-ата минута Адам Лалана бе близо до гол, но топката спря във външната част на мрежата.

Последва силен удар на Джейк Ливърмор, боксиран от стража на Шотландия, а малко след паузата отново халфът стреля и след рикошет в защитник кълбото срещна страничната греда.

Впоследствие англичаните не успяха да се възползват от настанилия хаос в наказателното поле на своите домакини, които отговориха с шут на Андрю Робертсън.

Изстрелът на последния шотландец, вкарал във вратата на Англия, премина над вратата на Джо Харт.

В 65-ата минута на терена се появи Алекс Окслейд-Чембърлейн и пет по-късно откри резултата.

Футболистът на Арсенал пое топката край тъчлинията след късо изпълнено странично хвърляне и премина през трима опоненти преди да стреля.

Вратарят на домакините, изчистил в тъч преди това, трябваше да се намеси по-добре, но само боксира в собствената си мрежа и Англия поведе.

Скоро след това гостите имаха основателни претенции за втори жълт картон на Скот Браун, но такъв не бе показан, а малко по-късно Адам Лалана трябваше да реши всичко, ала не намери целта от чудесна позиция.

После Лий Грифитс отправи хубав удар и топката премина на сантиметри от горния ъгъл на вратата, пазена от Харт.

Последният нямаше никаква работа, защото Шотландия отправи само един точен изстрел до 87-ата минута.

Тогава точно Грифитс изпълни прецизно пряк-свободен удар и прехвърли стената, за да изравни резултата с дебютния си гол за националния отбор.

След това се случи нещо, което завинаги ще остане в историята на футболното съперничество между двете страни.

Две минути след изравнителното попадение се стигна до нов свободен удар в полза на домакините, от почти същата позиция.

Изпълнителят пак бе Грифитс, топката отново мина над стената от футболисти и спря в мрежата, за да хвърли в екстаз публиката на „Хемдън Парк”.

Това се случи в 90-ата минута, секунди след това Ерик Дайър принуди Гордън да се намесва решително, а в 93-ата Хари Кейн го матира и изравни!

Нападателят на Тотнъм, който за първи път бе капитан на страната си, засече от въздуха центриране отляво на резервата Рахим Стърлинг и възстанови статуквото в самия край на добавеното време.

Така Шотландия се размина с първата си победа срещу Англия през новия век, а селекционерът на гостите Гарет Саутгейт остана без поражение начело на „трите лъва”.

В крайна сметка двата отбора си поделиха точките и Англия остава лидер в групата с 14 точки. С три по-малко има отборът на Словения, надвил с 2:0 у дома Малта с голове на Йосип Иличич и добре познатия у нас Миливое Новакович.

Шотландия е с осем точки, изоставайки с една от тима на Словакия, който в 21:45 часа гостува на Литва.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?