3. Швеция разби Молдова по пътя към Евро 2012

Швеция разби Молдова по пътя към Евро 2012

Финландия с резонен успех срещу слабака Сан Марино (видео)

Отборът на Швеция продължава да крачи уверено към баражите за класиране за Евро 2012, след като тази вечер разби с 4:1 тима на Молдова. Срещата се игра на стадион „Зимбру”и бе от програмата на квалификационна група „Е”.

Двубоят започна с натиск на гостите, който даде резултат още в 11-ата минута, когато Тойвонен бе точен за 1:0. В 30-ата Елмандер удвои преднината на своите,а в 58-ата отново той покачи на 3:0. Почетното попадение за Молдова бе дело на Бугаев в 61-ата минута, а крайното 4:1 оформи Гернт в 88-ата.

След успеха Швеция се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 12 точки, на 6 зад лидера Холандия. Домакините от Молдова пък са 4-и с 6 пункта.

В другия мач от тази квалификационна група „Е”, игран днес, отборът на Финландия се наложи трудно с 1:0 като гост на слабака Сан Марино. Единственото попадение в срещата бе дело на Форсел в 41-ата минута.

След успеха скандинавците заемат 5-а позиция в подреждането с 6 точки, докато домакините са последни без спечелена точка.