3. Швейцария покори Осло и докосва Мондиала (ВИДЕО)

Швейцария покори Осло и докосва Мондиала (ВИДЕО)

Защитник на Базел вкара два гола с глава за 2:0 срещу Норвегия

Швейцария е с единия крак на световното първенство в Бразилия след победа с 2:0 като гост над прекия конкурент в квалификациите Норвегия. Бранителят на Базел Фабиан Шер вкара и двата гола за „кръстоносците” на „Улеви” в Осло.

Швейцария се откъсна далеч напред с 18 точки в група „Е” и може още тази вечер да се класира за Мондиала при благоприятен резултат от срещата Исландия – Албания. Норвегия си остана с 11 точки, а Исландия и Албания имат по 10 и мач по-малко.

На стадиона в Осло швейцарците стигнаха до два гола на Шер, който се разписа във всяко полувреме след асистенции на Гьокхан Инлер.

В 12-ата минута Инлер центрира и Шер, който вкара дузпа срещу Лудогорец в София, се извиси с глава на границата на вратарското поле, за да разстреля Ярстайн за 1:0.

6 минути след почивката гостите вкараха гол-близнак. Халфът на Наполи Инлер центрира хубаво от далечен пряк свободен удар, а Шер пак надскочи прекия си пазач на границата на вратарското поле, за да прати с глава през краката на вратаря за 2:0.

Така Отмар Хитцфелд е на път да изведе Швейцария до Мондиала в Бразилия.