3. Смут на "Сан Сиро": Вердер елиминира Милан след 2:2 в реванша

Смут на "Сан Сиро": Вердер елиминира Милан след 2:2 в реванша

Отборът и Анчелоти освиркани от малкото публика на стадиона, гостите изспуснаха куп голови положения, но Пизаро наказа с два гола "росонерите"

Милан бе елиминиран от турнира за Купата на УЕФА, след като завършиха 2:2 като домакини на Вердер (Бремен). Въпреки, че още през първото полувреме поведоха с 2:0 и почти решиха мача, домакините изпуснаха победата, след като Клаудио Пизаро попари 20 000 фена на "Сан Сиро".

Милан игра безобразно слабо, смяната на Карло Анчелоти за пореден път излиза на дневен ред. Показателно за безсилието на тима бе и статистиката при владеенето на топката - 63% на 27% в полза на гостите. Единственият играч пък, който игра на нормално ниво, бе закотвеният на пейката вратар Дида, който спаси отбора си от разгром.

Първата част започна с натиск на гостите от Бремен и още в първата си по-сериозна атака Пизаро стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Дида. В 9-ата мин. след центриране на Диего, Пизаро изпревари бранител на Милан и стреля, като само умелата намеса на Дида предотврати сигурния гол.

“Росонерите” създадоха първото си по-сериозно положение чак в 15-ата мин., след като удар на Сендерос с глава мина встрани от вратата на Вердер. В ответната атака Диего получи топката отляво, напредна до дъгата, но ударът му попадна в ръцете на бразилския страж на Милан.

В 20-ата мин. гостите създадоха най-чистото положение досега в мача. Алмейда получи топката в наказателното поле и стреля мигновено, но Дзамброта със самопожертвователен шпагат изби топката в корнер.

Въпреки че не играеше добре тимът на Карло Анчелоти получи своя шанс в средата на първото полувреме. В 25-ата мин. “червено-черните” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 20 м от голлинията на вратата, пазена от Вандер. Дейвид Бекъм изпълни фаула, топката срещна стената, а Алмейда неволно закачи топката с ръка. Главният рефер Йонас Ериксон не се поколеба и отсъди дузпа в полза на Милан. Андреа Пирло застана зад топката и с прецизен изстрел в долния десен ъгъл матира вратаря на германците.

Само 9 минути по-късно домакините предрешиха крайния изход в мача, след като Пато направи резултата 2:0. Малдини изведе талантливия бразилец зад защитата на Вердер, Пато напредна до границата на полето и с мощен шут под напречната греда разстреля Вандер.

В последните минути на първото полувреме гостите от Бремен можеха да върнат интригата в мача. В 37-та мин. след центриране на Озил отляво, Алмейда стреля с глава от 6 м и само отличният рефлекс на Дида спря влизащата във вратата топка. Пет минути преди края на полувремето Мертезакер засече с глава центриране от фаул, но топката мина над напречната греда.

През втората част гостите от Вердер излязоха без да се предават и с вяра, че могат на отстранят съперника си. Играчите на Томас Шааф взеха напълно мача в свои ръце, а „росонерите” рядко минаваха центъра на терена, като не създадоха нито едно опасно положение.

Малко след началото на втората част наставникът на Милан Карло Анчелоти трябваше да смени контузилия се Зеедорф, като пусна в игра Фламини. След тази смяна сякаш Милан спря да играе.

В 68-ата минута Диего центрира от фаул на около 30 м, Пизаро надскочи отбраната на Милан с и глава прониза Дида. Шест минути след това отново той получи топката в наказателното поле и обграден от трима бранители, намери начин да стреля, но Дида бе заел точната позиция и изби топката. В 78-ата минута, след центриране от корнер, Дида боксира топката, тя попадна в играч на Вердер. Той центрира в наказателното поле, където Пизаро изскочи зад отбраната на “росонерите” и с глава за втори път разстреля бразилския страж.

За Милан не остана нищо друго освен да се хвърли в атака, защото Вердер имаше предимство благодарение на двата отбелязани гола на чужд терен. В 90-ата минута Диего центрира отново от фаул, Мертезакер излезе зад защитата и от около метър не можа да вкара за 3:2, за да направи резила на Милан пълен.

В последните секунди на срещата Милан получи правото да изпълни пряк свободен удар, а след това и корнер. Напред се включи дори и Дида, който не може с глава да нацели рамката на вратата на Вандер.

Така Милан безславно си тръгна от своя стадион, докато играчите на томас Шааф се радваха.

Милан – Вердер 2:2
1:0 Пирло - д. (26)