3. Спартак (Москва) обърна Рубин и диша във врата на шампиона

Спартак (Москва) обърна Рубин и диша във врата на шампиона

Отборът на Спартак (Москва) постигна четвърта победа от началото на сезона в руската Висша лига, след като се наложи с 2:1 над Рубин (Казан) в мач от петия кръг на шампионата на Русия

Отборът на Спартак (Москва) постигна четвърта победа от началото на сезона в руската Висша лига, след като се наложи с 2:1 над Рубин (Казан) в мач от петия кръг на шампионата на Русия. Двубоят се игра на „Лужники” в Москва, а домакините губеха с един гол на почивката на мача, но все пак през втората част осъществиха обрат, бележейки два гола, и спечелиха трите точки.

Бибрас Начо се разписа от дузпа за Рубин в 36-ата минута, а да почивката не се стигна до нови попадения. Спартак изравни в 73-ата, когато Дмитри Комбаров намери Ромуло, а той не остави шансове на стража на гостите, правейки резултата 1:1. Крайното 2:1 в полза на домакините от Спартак оформи асистиралият за първия гол – Комбаров, в 84-ата минута, като второто попадение за московския тим падна от 11-метров наказателен удар.

Така Спартак вече има актив от 12 точки и е на 2-ото място във временното подреждане, като толкова пункта има и шампионът Зенит (Санкт Петербург), който обаче има по-добра голова разлика, а и е с мач по-малко. Рубин (Казан) е на 3-ата позиция в класирането с 9 точки.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм