3. Спортинг (Хихон) спря милионната селекция на Реал (Мадрид) - 0:0

Спортинг (Хихон) спря милионната селекция на Реал (Мадрид) - 0:0

Отборите на Спортинг (Хихон) и Реал (Мадрид) извъртяха нулево реми в двубой от 8-ия кръг на испанската Ла Лига, който се игра на стадион "Ел Монилон" в Хихон.

Гостите от Мадрид, които направиха мултимилионна селекция през лятото, имаха много кадрови проблем. Треньорът на "белия балет" Мануел Пелегрини не можеше да разчита на контузените Роналдо, Игуаин и Бензема за този мач и на практика Реал остана без нападатели.

Поради тази причина, в групата за мача попадна младият парагвайски нападател Хавуер Акуня, който по принцип е част от "Б" отбора на тима.

Двубоят като цяло бе равностоен през първото полувреме, като на моменти през него домакините имаха лек превес. През втората част обаче имаше само един отбор на терена и това бе Реал.

Изненадващо Хихон започна мача по-добре и в 9-ата минута Де Лас Куевас можеше да открие резултата, след като засече центриране на Луис Моран.

Две минути по-късно голямата звезда на домакините Давид Барал също бе близо до гола, но ударът му не намери вратата, пазена от Икер Касиас.

Натискът на Спортинг продължи и Луис Моран също бе близо до това да изведе своя отбор напред в резултата, но ударът му в 14-ата минута не бе особено прецизен.

В 18-ата минута Реал направи първата си сериозна атака към вратата на домакините. Ударът на Кака от границата на пеналта обаче бе отразен от стража на домакините.

В 31-ата минута мадридчани отново бяха близо до гола, но Раул не успя да вкара топката от 2-3 метра, след като я засече от корнер.

В минутите до края на полувремето домакините играха много сърцато, с много дух и желание, и не случайно имаха и добри ситуации за гол, които обаче бяха пропиляни от Куевас, Ронела и Барал.

През второто полувреме Реал значително подобри играта си, но гол така и не падна. Гостите здраво натиснаха своя съперник, но топката не искаше явно да влиза във вратата на стража на хихонци Хуан Пабло.

В 51-ата минута Гранеро изпробва удар от 30 метра и бе близо до попадението, а само две минути по-късно отново направи пропуск, но този път доста по-сериозен. В ситуацията той буквално не успя да вкара от 2 метра на почти празна врата.

В 55-ата минута Дренте изпробва страхотен удар от 40 метра, който обаче така и не влезе във вратата на домакините. Натискът на Реал продължи и в 65-ата и 66-ата минути Кака и Пепе също издъниха по една ситуация.

Положението не се промени до края на мача и пропуските пред вратата на Хихон валяха един след друг, но в крайна сметка двата тима си поделиха точката.

След този мач, Реал е лидер в класирането, след като има 19 точки и мач повече от втория Барселона, който има същия точков актив.