3. Спортинг и Бенфика си поделят първото място в Португалия

Спортинг и Бенфика си поделят първото място в Португалия

Бенфика и Спортинг (Лисабон) излязоха заедно начело в първенството на Португалия, след като постигнаха победи в 11-ия кръг, когато Порто отстъпи с 0:1 при гостуването си на Академика (Коимбра). Поражението на Драконите в Коимбра беше първо в първенството от повече от две години.

Миналогодишните вицешампиони от Бенфика се наложиха с 3:1 като гости над останалия с 10 човека Рио Аве, а почти по същия сценарий пак срещу 10 Спортинг се наложи с 4:0 над Пасош де Ферейра. Двата лисабонски тима имат по 26 точки, а лъвовете водят със 7 гола по-добра голова разлика.

Родриго Лима се разписа два пъти за Бенфика в 63-ата и 87-ата минута, като с тези попадения той оформи крайното 3:1 за Бенфика. Два гола за Спортинг пък реализира колумбийското им острие Фреди Монтеро, покачил на 2:0 в 51-ата минута и на 3:0 в 72-ата минута.

Порто пропусна дузпа, както и няколко добри възможности, но след поражението изостават с 2 точки от лисабонските отбори. При пристигането си в Порто, клубният автобус на драконите беше заобиколен от ядосани фенове, които крещяха: Моля ви, играйте някакъв футбол.

Старши треньорът Пауло Фонсека пък е под сериозно напрежение заради четирите неспечелени мача в първенството и угрозата от пропускането на елиминациите в Шампионската лига. "Разбира се, Порто е клуб, който иска само победи. Ние знаем, че ситуацията не е добра, а също така и играта ни на терена не отговаря на целите на клуба, обясни спокойно Фонсека пред журналистите Sport TV.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)