3. Спортинг и Фиорентина оставиха развръзката за реванша

Спортинг и Фиорентина оставиха развръзката за реванша

Щутгарт би Тимишоара с 2:0, Олимпиакос с единия крак в групоавата фаза

Отборите на Спортинг Лисабон и Фиорентина не успяха да се победят в първия мач от плейофите на Шампионската лига, като завършиха при резултат 2:2. „Виолетовите” откриха резултата още в 6-ата минута, след като Хуан Варгас нахлу в полето на домакините и с изстрел по диагонала разстреля стража на Спортинг. До почивката и двата тима се опитаха да променят резултата, но в крайна сметка италианският тим се оттегли с гол преднина на полувремето.

В 58-ата минута Симон Вукчевич изравни резултата, но само секунди по-късно получи червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко. Той вече бе декориран в жълто, а след попадението си свали фланелката, което накара реферът да го прати по-рано под душовете. В 66-ата Мигел Велосо отблизо направи резултата 2:1, но 13 минути по-късно Алберто Джилардино изравни и остави развръзката за реванша.

Щутгарт пък победи като гост ФК Тимишоара и на практика си осигури участие в груповата фаза на Шампионската лига. В 28-ата минута, вратарят на домакините фаулира в наказателното поле останалия очи в очи с него Марика, а главният рефер посочи бялата точка. Гебгарт застана зад топката и хладнокръвно откри резултата. Само две минути по-късно преотстъпеният от Барселона Алексаднър Хлеб проби през центъра и след това технично преодоля стража на домакините – 2:0.

В другамач от четвъртия кръг на Шампионската лига Шериф Тираспол записа поражение с 0:2 от Олимпиакос. Головете в срещата реализираха Дуду в 46-та и Митроглу в 81-та, което може би ще се окаже достатъчно за групите на надпреварата.

Датският ФК Копенхаген победи като домакин кипърския АПОЕЛ Никозия с 1:0 в първи мач от плейофния кръг на Шампиоската лига. Единственото попадение в срещата реализира чешкият национален защитник Зденек Поспех в 54-ата минута на двубоя на стадион Паркен.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1