3. Спортинг обърна Билбао и взе гол аванс преди реванша (видео+снимки)

Спортинг обърна Билбао и взе гол аванс преди реванша (видео+снимки)

Баските паднаха с 1:2, но вкараха така ценния гол на чужд терен

Отборът на Спортинг (Лисабон) направи важна крачка към класирането за финала в Лига Европа, след като тази вечер се наложи трудно с 2:1 над тима на Атлетик Билбао.

Двубоят се игра на стадион "Жозе Алваладе", където феновете на "лъвовете" видяха сърцат обрат на своите в последните 15 минути. Ауртенече изведе испанците напред в 54-ата минута, а Инсуа изравни в 76-ата. Крайното 2:1 пък оформи Капел в 80-ата минута.

Двубоят пък стартира с натиск на домакините, които можеха да излязат напред още в 3-та минута, но изстрелът на Инсуа бе спасен от Ирайсос.

"Лъвовете" продължаваха да доминират с напредване на времето, като опитваха да затрудняват противниковата отбраната с центрирания от двата фланга.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Жоао Перейра стреля добре с десния крак, но за негово нещастие топката облиза гредата на Билбао и излезе в аут.

Баските опитаха да отговорят с опасни удари на Херера и Сусаета, които обаче бяха спасени от Руи Патрисио.

До края на полувремето обаче гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част пък стартира с неточен шут на Карисо, а в 54-ата минута испанците попариха "Жозе Алваладе". Тогава Сусаета напредна по дения фланг и подаде в наказателното поле, където Ауртенече овладя и с левия крак прати кълбото в долния ляв ъгъл на безпомощния Патрисио за 1:0.

Този гол даде криле на баските, които натиснаха в следващите няколко минути и само късметът им попречи да не водят с 2:0, след като шут на Аморебиета срещна гредата.

След няколко колебливи минути обаче, "лъвовете" си върнаха контрола върху играта и в 76-ата минута успяха да възстановят статуквото, след като Инсуа засече с глава центриране на Капел за 1:1.

Бившият играч на Севиля се превърна в герой за своите 4 минути по-късно, когато бе намерен пред наказателното поле от Измаилов и с хубав изстрел с левия крак оформи крайното 2:1 в полза на "лъвовете".

Така португалците взеха гол аванс преди реванша на "Сан Мамес" следващата седмица.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига