3. Станислав Манолев не игра при поражението на ПСВ Айндховен с 0:2 от Днипро (ВИДЕО)

Наполи унищожи АИК (Стокхолм), Едуардо Варгас с хеттрик

ПСВ Айнховен загуби с 0:2 като гост на украинския Днипро в мач от група "F" на турнира Лига Европа. Българинът Станислав Манолев бе на резервната скамейка на холандския тим и остана там по време на целия двубой.

Иначе Днипро поведе с 1:0 в 50-ата минута след гол на Матеус Нашименто. Малко преди да изтече час игра от началото на мача, Хътчинсън от състава на ПСВ Айндховен си отбеляза автогол, а по този начин бе оформено и крайното 2:0.

След днешния успех Днипро е с 3 точки и е на второто място в група „F”. ПСВ Айндховен пък заема третата позиция с 0 пункта.

В другия мач от групата отборът на Наполи надви с убедителното 4:0 като домакин АИК (Стокхолм). Двубоят се игра на стадион „Сан Паоло” в Неапол, а с хеттрик за домакините се отчете чилийският нападател Едуардо Варгас.

Наполи имаше аванс от 1:0 на почивката на мача. Двубоят започна отлично за играчите на Валтер Мацари, които излязоха с попадение напред още в 6-ата минута, когато Алесандро Гамберини комбинира с Едуардо Варгас, а той преодоля стража на гостите, правейки резултата 1:0.

Преднината на Наполи набъбна до две попадения почти веднага след подновяването на играта през второто полувреме – в 46-ата минута, след като Варгас отбеляза втория си гол в мача. Малко след средата на втората част чилийският нападател оформи своя хеттрик, правейки резултата 3:0 в полза на Наполи. Крайното 4:0 пък оформено от Блерим Джемаили в продължението на двубоя.

По този начин Наполи грабна трите точки и е лидер в групата, докато АИК (Стокхолм) е на последното място.

Треньорът на Лайпциг: Ситуацията не е добре

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът на Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" с по един гол в двете полувремена

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.