3. Станислав Манолев спечели Купата на Холандия без да играе (видео)

Станислав Манолев спечели Купата на Холандия без да играе (видео)

Девети трофей от турнира за ПСВ след убедително 3:0 над Хераклес в Ротердам

Холандският гранд ПСВ (Айндховен) вдигна трофея за Купата на Холандия  след убедителен успех с 3:0 над Хераклес във финала. ПСВ стига за 9 път до отличието, като за последно спечели надпреварата през 2005 година.

Пред 50 000 души на стадион „Де Куип” в Ротердам „филипсите” демонстрираха, че са много по-класният състав и нанизаха три беответни гола.

Българският десен бек Станислав Манолев остана резерва за ПСВ във финала и не се появи в игра.

Шведският голмайстор Ола Тойвонен даде преднина на ПСВ след 31 минути игра и на почивката тимът от Айндховен се оттегли с аванс от един гол.

През втората част Хераклес търсеше гола, но контрите на „филипсите” бяха убийствени. Белгиецът Дрийс Мертенс покачи на 2:0 в 56-ата минута, а Джърмейн Ленс подпечата победата на ПСВ с трети гол в 8 7 минути по-късно.