3. Стенли и Вила превзеха „Олд Трафорд” - 1:0

Стенли и Вила превзеха „Олд Трафорд” - 1:0

Бербатов се появи като резерва в 62-ата минута и подобри значително играта на Юнайтед, но също така направи и два пропуска

Отборът на Астън Вила постигна паметна победа с минималното 1:0 при гостуването си на шампиона Манчестър Юнайтед от 16-ия кръг на английската Висша лига. В герой за тима на Мартин О’Нийл се превърна Гейбриъл Агбонлохор, който отбеляза единственото попадение в мача. Вила, в чиито редици цял мач на отлично ниво и с капитанската лента игра Стилиян Петров, записа втори страхотен успех като гост на отбор от топ 4, след като по-рано през сезона удари Ливърпул на „Анфийлд” с 3:1. Юнайтед пък пропусна отлична възможност да се изравни на върха с Челси. „Червените дяволи не бяха достатъчно остри в атака, а и защитата на гостите бе на ниво. Бербатов се появи като резерва в 62-ата минута и раздвижи играта на домакините, но също така се отличи и с два пропуска от изгодни позиции.

Домакините започнаха по-силно мача и направиха няколко масирани атаки, които обаче не представляваха трудност за стабилната отбрана на Вила. Гигс, Рууни, Валенсия и Парк комбинираха много добре по между си и на няколко пъти намериха празно пространство в полето на гостите, но така и не стигнаха до завършващ удар. Момчетата на Мартин О’Нийл от своя страна играха предпазливо в отбрана и разчитаха предимно на контраатаки.

Така се стигна до 21-ата минута, когато гостите успяха да поведат в резултата. Ашли Йънг центрира остро в наказателното поле, Агбонлохор изпревари двама бранители на Юнайтед, засече топката с глава и я прати в мрежата на Кушчак. Домакините опитаха моментално да се върнат в мача, но първо удар на Карик бе спасен без проблеми от Брад Фридел, а малко по-късно Валенсия не успя да засече едно прострелно центриране на Рууни в на празна вратата.

В 30-ата минута голмайсторът Агонлохор открадна една топка от Флетчър, напредна в наказателното поле на Юнайтед и опита да намери непокрития Йънг, но Кушчак закачи подаването и впоследствие Уес Браун изчисти. Секунди по-късно пък „червените дяволи” нацелиха напречната греда. Рууни овладя едно подаване на Гигс, стреля силно от границата на малкото наказателно поле, но топката рикошира в горната греда.

До края на полувремето Юнайтед упражни натиск, но не стигна до нищо освен един неточен удар на Гигс. Вила от своя страна пък просто чакаше почивката и разчиташе на дълги топки към Агбонлохор и Хески, които обаче не затрудниха защитата на домакините.

Юнайтед започна много надъхано втората част, но отново „червените дяволи” не бяха достатъчно остри в атака, въпреки появяването на Майкъл Оуен в игра на почивката. В 48-ата минута Рууни опита да прехвърли технично Брад Фридел, но американският страж на Вила внимаваше и улови без проблем. Малко по-късно пък Агбонлохор опита удар от границата на наказателното поле, но той бе твърде слаб и попадна право в ръцете на Кушчак. В 59-ата минута пък Карик можеше да се разпише от чиста позиция, но ударът му от воле бе твърде неточен и излезе в аут. Последваха няколко опита на Рууни да обстрелва вратата на гостите, но или той бе неточен, или изстрелът не представляваше проблем за Фридел.

В 62-ата минута в игра се появи капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов и атаката на Юнайтед вече изглеждаше доста по-добре. Въпреки това, следващото положение се откри пред гостите, които пропуснаха да убият всякаква интрига в мача. Хески бе изведен сам срещу Кушчак, но ударът му по диагонала бе твърде слаб и неточен. В 74-ата минута се откри и първото положение пред Бербатов. Той бе намерен непокрит в малкото наказателно поле от Карик, опита ножичен удар, но не успя да уцели топката.

Натискът на Юнайтед се засили още повече в последните минути, а целият отбор на Астън Вила се прибра в своята половина. В 80-ата минута Видич игра с глава при едно центриране от корнер, но ударът му бе избит от голлинията от Стюърт Даунинг. Пет минути по-късно пък Бербатов изстреля истински снаряд от границата на наказателното поле, но Фридел спаси своя отбор от сигурен гол. В добавеното време „червените дяволи” стигнаха до още едно положение, но не успяха да го реализират. Бербатов отклони към Карик, който стреля от воле, но отново бе неточен и така резултатът остна непроменен.

Така Юнайтед пропусна да се изравни с Челси на върха в класирането. „Червените дяволи” остават на второ място с актив от 34 точки, на 3 зад тима на Карло Анчелоти. Вила пък излезе на трета позиция с 29 точки.

Манчестър Юнайтед – Астън Вила 0:1

0:1 Агбонлохор 21’

Манчестър Юнайтед: Кушчак, Флетчър, Браун, Видич, Евра, Карик, Андерсон (Гибсън 68’), Валенсия, Парк (Бербатов 62’), Гигс (Оуен 46’), Рууни

Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън

Астън Вила: Фридел, Л. Йънг, Дън, Куеляр, Уорнък (Колинс 61’), А. Йънг, Милнър, Петров, Даунинг (Рио Кокър 81’), Агбонлохор, Хески (Карю 74’)

Мениджър: Мартин О’Нийл

Жълти картони: Рууни (Манчестър Юнайтед)

Съдия: Мартин Аткинсън