3. Стенли изгледа последния мач на Вила от скамейката, феновете със страхотен жест към българина (СНИМКИ)

Бирмингамци завършиха 2:2 като гост на изпадналия Уигън

Българският футболист Стилиян Петров седна на резервната скамейка преди последния мач за сезона на Астън Вила. Капитанът на бирмингамския тим подкрепи своя отбор в последния мач за сезона в Премиършип срещу Уигън на стадион "DW". Двата тима не излъчиха победител и завършиха наравно 2:2.

От своя страна привържениците на Астън Вила обявиха 19 май за Деня на Стилиян Петров. По този повод на стадиона бяха внесени около 4000 маски с лика на полузащитника, които влязоха в употреба в 19-та минута на мача.

Освен почит от страна на гостите, Стилиян Петров бе посрещнат с аплодисменти и от агитката на Уигън.

Феновете на Астън Вила направиха своеобразния жест на DW Stadium, тъй като само преди няколко дни българинът обяви, че слага край на футболната си кариера.

Иначе самият двубой бе доста интересен, с положения и пред двете врати. Още в 5-та минута Дарън Бент изведе гостите напред, след като бе изведен зад гърба на противниковата отбрана от Агбонлахор и с десния крак направи безпомощен Ал Хабси за 1:0.

След гола "латикс" се активизираха и в 20-ата минута Емерсон Бойс засече с глава центриране на Еспиноса, възстановявайки статуквото.

След изравняването положенията пред двете врати продължиха да се редят и в даденото от рефера продължение на първата част Уигън стигна до пълен обрат след автогол на Нейтън Бейкър.

През второто полувреме бирмингамци започнаха лошо, като в 58-ата минута Бойс беше много близо до това да покачи на 3:1, ала шутът му с десния крак срещна гредата.

Само 120 секунди по-късно Бенет намери Влаар в наказателното поле след статично положение, а последният с десния крак оформи крайното 2:2.