3. Страхотен Валенсия спря победната серия на Реал (Мадрид) след обрат на „Местая” (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Прилепите” изоставаха на полувремето, но с два гола през втората част стигнаха до трите точки

Валенсия сътвори страхотен обрат в домакинството си на Реал (Мадрид) и победи „кралете” с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Примера дивисион. Така „прилепите” спряха победната серия на Реал в официални двубои на 22 и не му позволи да подобри рекорда на Аякс от 26, който датира от сезон 1971/72.

Кристиано Роналдо откри за гостите още в 14-ата минута от дузпа, но с голове на Антонио Бараган (52’) и Николас Отаменди (65’) „прилепите” взеха трите точки и вече са само на пет от лидера Реал.

В 14-ата минута „кралете” получиха възможността да изпълняват дузпа, след като Алваро Негредо игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Кристиано Роналдо и без проблеми реализира 26-ото си попадение в Примера този сезон.

Реал имаше още няколко възможности за гол през първата част, но не успяха да се оттеглят с по-голям аванс на почивката.

След подновяването на играта „прилепите” излязоха като нов отбор. Само в рамките на 16 минути Валенсия обърна резултата. В 52-рата Бараган получи топката на границата на наказателното поле и стреля. Топката рикошира в крака на Пепе, залъга Касияс и влетя в мрежата му.

В 67-ата Дани Парехо центрира от корнер, Отаменди засече топката с глава и отблизо я прати за втори път в мрежата на Касияс. Минута по-късно Бараган остана сам срещу Касияс и можеше да отбележи трети гол за „прилепите”, но стреля покрай вратата.

Тимът на Карло Анчелоти хвърли всички сили в предни позиции в оставащите минути, но не успя да отбележи, въпреки че създаде няколко опасности пред вратата на Диего Алвес, който пет минути преди края с прекрасен рефлекс спаси удар на Ияраманди и така съхраните трите точки за Валенсия.

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)