3. Страхотна игра на Сисе прати Рома в историята

Страхотна игра на Сисе прати Рома в историята

Рома и Панатинайкос завършиха 2:3 на "Олимпико" след страхотна игра на Сисе

Панатинайкос подължава в осминафиналите на Лига Европа след две победи над Рома.

Момчетата на Никос Ниопилас постиганаха победа с 3:2 над „римските вълци” на „Олимпико” след страхотна игра на Джибрил Сисе и компания. Играчите на Клаудио Раниери откриха резултата в 11-та минута чрез Рийзе от фаул, но това се оказа много крехка преднина и още в края на първата част Рома изоставаше с 2 гола.

Играчите на ПАО отбелязаха 3 гола в последните 5 минути на първата част. Точни за „детелините” бяха Сисе на два пъти, като едното попадение дойде след изпълнение на дузпа, а един гол вкара Нинис. Така играчите се оттеглиха на почива при 1:3. Крайното 2:3 оформи Де Роси с гол в 67-та минута.

Още в 4-та минута се откри добра възможност пред Сисе, който не успя да отправи изстрел, тъй като първото му докосване не бе достатъчно добро и Дони улови топката. Отговорът на Рома не закъсня и Вучинич се оказа на добра стрелкова позиция в 10-та минута, но изстрелът му от границата на наказателното поле бе спасен от вратаря на ПАО.

Минута по-късно Ризе откри резултата и направи 1:0 в полза на Рома. Канте извърши грубо нарушение в средата на терена на около 25 метра от вратата. Рийзе застана зад топката и с топовен изстрел направи 1:0 за Рома в 11-та минута.

В 40-та минута равенството на „Олимпико” бе възтановено от Сисе. Де Роси направи нарушение в наказателното поле и съдията показа бялата точка. Зад топката застана френският нападател, който със силен удар в долния десен ъгъл направи Дони безпомощен - 1:1. Играчите на Панатинайкос стигаха до обрат в 43-та минута след страхотен изстрел на Нинис. 19-годишният нападател със страхотен изстрел от границата на наказателното поле направи 2:1 в полза на гостите.

Това обаче не бе краят на първата част, защото Сисе успя да отбележи още едно попадение. Нинис изведе добре голмайстора в наказателното поле на Рома и от няколко метра асът не сбърка - 3:1 за ПАО, като отборът от Гърция успя да отбележи 3 гола за 5 минути, правейки феновете си много щастливи.

Логично още в началото на втората част играчите на Рома започнаха да атакуват, като още в 49-та минута Черчи се оказа на добра стрелкова позиция, но от границата на наказателното поле не успя да уцели рамката на вратата. Минута по-късно Вучинич нахлу в наказателното поле и стреля, но добрата намеса на Цорвас запази преднината на ПАО.

Логичното се случи в 67-та минута и играчите на Рома успяха да върнат едно попадение, чрез Де Роси. Рийзе стреля от далечно разстояние, но право във вратаря на гостите, той обаче не успя да улови топката, а само я изби, тя попадна на крака на италианския халф, който вкара в опразнената врата.

Попадението не смути изобщо играчите на Панатинайкос и в 69-та минута изстрел на Салпингидис срещна левия страничен стълб на Дони. В 75-та минута Баптища имаше много добра възможност, след като получи много добро центриране, но изстрела му с глава мина на сантиметри от горната греда.

Срещата продължи много нервно, защото Рома търсеха победата, а ПАО се бранеха с всички сили. Това доведе до червен картон за Катцуранис в 90-та минута след грубо нарушение.

Срещата завърши с победа за Панатинайкос. С общ резултата 6:4 от двата мача гърците продължават напред в Лига Европа.

Рома  - Панатинайкос 2:3
(1:0) Рийзе 11’
(1:1) Сисе 40’
(1:2) Нинис 43’
(1:3) Сисе 45’(д)
(2:3) Де Роси 67’

Рома: Дони, Жуан, Рийзе, Мексес, Де Роси, Бриги (Баптища 46’), Перота, Тадей,Черчи (Менес 68’),Вучинич, Касети

Старши треньор: Клаудио Раниери

Панатинайкос: Цорвас, Сариеги, Нинис (Жилберто 72’) , Канте, Сисе (Кристиодупопулус 90’), Маринос, Шимао, Винтра,  Катцуранис,Салпингидис (Лето 87’), Спиропулос

Старши треньор: Никос Ниопилас

Жълти картони: Катцуранис, Маринос, Винтра, Сисе, (Панатинайкос) Де Роси, Тадей, Касети, Мексес (Рома)