3. Супер Марио донесе инфарктна победа на Германия в последната минута (видео)

Супер Марио донесе инфарктна победа на Германия в последната минута (видео)

Немците се наложиха с 2:1 над Австрия с 2 гола на Марио Гомес

Германия спечели измъчена победа срещу Австрия с 2:1 след победен гол на Марио Гомес в последната минута на мача. Именно голмайсторът на Байерн Мюнхен и Бундестима се превърна в герой за своите, след като отбеляза и двете попадения тази вечер.

През първата част немците бяха по-активни, но пропуснаха няколко добри шанса за откриване на резулатата. Късметът им се усмихна едва в края на полувремето, когато Марио Гомес с добро пласиране успя да излъже защитата на австрийците и прониза вратаря. Той се възползва от едно нескопосано изчистване след корнер на Кроос и успя отблизо да бутне топката във вратата за 1:0 за Германия.

Вместо да се паникьосат, домакините започнаха втората част много амбицирани да се върнат в мача и бързо стиганаха до изравнителен гол. Давид Алаба направи хубав пробив отляво, пусна остра топка по земя успоредно на голлинията на Мануел Нойер и опитният Арне Фридрих засече кълбото в собствената си врата.

След гола австрийците заиграха по-добре, но не можаха да стигнат до нов гол. Обратно на логиката, Германия си тръгна с победата с инфарктен гол в 90-тата минута. Незабележимият на терена Марио Гомес показа, че умее да се възползва от щансовете си и с глава вкара победния гол за немците. След акто бе оставен непокрит в наказателното поле на Грацай и не му остави никакви шансове.

Така Германия остава едноличен лидер в Група „А” на квалификациите за Евро 2012. Досега Бундестима е безгрешен като има 6 победи от 6 мача и впечатляваща голова разлика 19:2. Австрия драстично намали шансовете си да се класира за баражите и остана със 7 точки на 4-то място в групата, а пред тях са тимовете на Белгия и Турция.

Точно Белгия и Турция изиграха другия мач в групата. Двата тима направиха боево реми 1:1 и запазиха реални шансове за баражите за Евро 2012. Белгийците поведоха още в 4-тата минута с гол на защитника Огуними, но южните ни съседи се добраха до точката с гол на Йълмаз в 22-рата минута. Най-интересното в мача се случи през първото полувреме, когато паднаха и двата гола, а хиксът сякаш устройваше съперниците, които се страхуваха да не загубят повече, отколкото искаха да спечелят.

Така Белгия и Турция ще водят битка помежду си за 2-рото място. Засега белгийците са втори с 11 точки, а турците им дишат във врата с 10 и мач по-малко.

Австрия 1:2 Германия
44’ 0:1 Гомес
50’ 1:1 Фридрих (а.г)
90’ 1:2 Гомес

Стадион: Ернст Хапел, Виена
Главен съдия: Масимо Бусака

Жълти картони: Баумгартлингер, Шарнер (Австрия), Йозил, Гомес (Германия)