3. „Светците” спряха серията на Ливърпул и се отдалечиха от опасната зона (ВИДЕО)

„Светците” спряха серията на Ливърпул и се отдалечиха от опасната зона (ВИДЕО)

Астън Вила спечели битката за оцеляване срещу К.П.Р. с 3:2

Новакът Саутхемптън спря серията от четири поредни победи на Ливърпул, след като надви мърсисайдци с 3:1 при домакинството си от 30-ия кръг на английската Висша лига.

„Светците” показаха по-добра игра през първото полувреме и успяха да поведат още в шестата минута, когато Морган Шнейдерлинг засече отблизо топката в мрежата на Брадли Джоунс и откри резултата.

Последва добра намеса на американския страж, който спря устрема на озовалия се сам срещу него Рики Ламбърт, а малко по-късно отрази шут на Джей Родригес, след което Адам Лалана не улучи празната врата.

В 32-ата минута домакините трябваше да направят и принудителна смята, тъй като Хойвед получи травма и бе заменен от Хосе Фонте, но само няколко секунди по-късно те поведоха с 2:0.

Това стана в 33-ата минута, когато удар от пряк-свободен удар на роденият в Ливърпул нападател Рики Ламбърт рикошира в Даниел Стъридж, премина между стената от играчи и влезе в мрежата за 2:0.

Едва след това Ливърпул успя да изравни играта. Първо шут на зимната покупка Фелипе Коутиньо бе спасен с вещина от Артур Боруц, ала в последната минута на първата част бразилецът все пак се разписа, възползвайки се от разбъркване в наказателното поле след удар на Стъридж – 2:1.

След паузата мачът бе двуостър, ала в 80-ата минута Джей Родригес сложи точка на спора, след като се вряза в защитата на Ливърпул и стреля опасно.

Ударът му бе блокиран от Джоунс, но при добавката дошлият от Бърнли срещу 10 млн. евро футболист това лято бе безпощаден и донесе трите точки на своите. С тях „светците” събраха 31 и се отдалечиха от опасната зона.

С една по-малко пък вече има Астън Вила, който успя да спечели битката за оцеляване срещу опашкаря Куинс Парк Рейнджърс.

„Винените” надвиха лондончани с 3:2 у дома след попадения на Агбонлахор (’45), Вайман (’59) и Бентеке (’81), а точни за „обръчите” бяха Джинас (’23) и Таунсенд (’73).