3. Терек постави на колене Зенит насред "Петровски" и излезе начело в Русия (+видео)

Благой Георгиев с цял мач за тима от Грозни

Отборът на Терек (Грозни), където се състезава българинът Благой Георгиев, излезе начело във Висшата лига на Русия, след като постигна победа с 2:0 при гостуването си на шампиона на страната – Зенит (Санкт Петербург). Двубоят бе от 8-ия кръг на руското първенство и се проведе на стадион „Петровски”.

Благой Георгиев стартира като титуляр за Терек и остана на терена по време на целия двубой, като направи много силни 90 минути. Новите попълнения на Зенит - Хълк и Аксел Витсел, се появиха в игра за домакините през второто полувреме.

Тимът от Грозни пък грабна трите точки с две попадения малко преди края на срещата.

Терек излезе с гол напред в 85-ата минута, когато Аилтон Алмейда преодоля трима играчи на съперника и вратаря, преди да се разпише на празна врата. Това бе и дебютен гол за нападателя с екипа на Терек.

В продължението на мача гостуващият тим достигна до още едно попадение, което бе дело на Игор Лебеденко.

По този начин тимът на Благой Георгиев спечели трите точки и вече е с актив от 19, като заема първата позиция. Зенит е втори в подреждането с 16 пункта.

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)