3. "Тигрите на Азия" сразиха жалката Гърция (видео)

"Тигрите на Азия" сразиха жалката Гърция (видео)

Само 2:0 за Джи Сунг-Парк и компания срещу елините на стадион „Нелсън Мандела Бей”

Футболистите на Република Корея започнаха отлично битката в група „В” на Мондиал 2010, след като сразиха южната ни съседка Гърция с 2:0.

Лий Йунг-Су откри резултата за азиатците на стадион „Нелсън Мандела Бей” в 7-ата минута, а капитанът Джи Сунг-Парк удвои резултата след 52 минути игра.

„Тигрите на Азия” бяха много по-добри от тима на Ото Рехагел и еврошампионът от 2004 година се отърва само с два гола в мрежата си.

В другия мач от групата Аржентина се изправя срещу Нигерия.

Срещата на „Нелсън Мандела Бей” пред 31 513 зрители започна в много добро темпо. В 3-ата минута Торосидис имаше отлична възможност да открие резултата в полза на южната ни съседка, но стреля неточно след центриране от корнер.

В 7-ата минута Република Корея поведе с 1:0. Защитник на Кашима Антлърс Лий Йунг-Су засече коженото след центриране от фаул на Ки Сунг-Йенг и грешка на централните бранители на Ото Рехагел.

Възпитаниците на Ху Джун-Му продължиха да тормозят гръцката защита и вратаря Цорвас. В 15-ата минута крилото на Болтън Лий Чунг-Йонг падна в пеналта, но реферът от Нова Зеландия Майкъл Хестър остана безмълвен. В 28-ата централният нападател на азиатците Парк Чу-Йонг остана сам срещу Цорвас, но стражът спаси своя тим след прекрасна намеса с крак.

Последваха скучни 10-ина минути, в които гърците се опитаха да изравнят, но сериозни голови положения не се откриха пред Харистеас и Гекас. В края на полувремето Парк Чу-Йонг стреля неточно от границата на наказателното поле, а в 43-ата минута стражът Жунг Сунг-Рионг не се намеси добре при една дълга топка към неговата врата, но от ситуацията не се възползва Гекас.

Рехагел смени капитана си Карагунис на почивката като на терена се появи Патсацуглу. Това обаче не промени нещата и „Тигрите на Азия” нанесоха втория си удар.

В 52-ата минута Винтра си поведе лошо топката 10-ина метра пред собственото наказателно поле, крилото на Манчестър Юнайтед Джи Сунг-Парк се възползва от това, отне кълбото, отлично напредна и порази вратата на гърците – 2:0 и 13-о попадение за капитана на Корея с екипа на страната си.

Последваха нови две смени на Крал Ото. Шампионът на Стария континент от преди 6 години обаче бе повече от жалък. В 63-ата минута нов шанс се откри пред Парк Чу-Йонг, но той пропусна с глава от 6 метра.

До 65-ата минута на мача футболистите на Корея бяха отправили 11 удара към вратата на гърците срещу само един в полза на елините. В 70-ата минута резервата Капетанос имаше възможност да намали резултата, но ударът му от 18-ина метра бе крайно неточен.

9 минути преди края Гекас стреля мощно, но Жунг Сунг-Рионг показа класа. До края на мача съседите ни се отърваха, след като веднъж Цорвас се отличи с невероятно спасяване, а малко по-късно шут на Ким Юнг-Ву мина на сантиметри от вратата.

2:0 за Република Корея и отличен старт за азиатския тим. Гърците бяха бавни и тромави днес като едва ли ще успеят да стигнат до 18/-финалите на надпреварата с подобна игра.

Република Корея – Гърция 2:0
(1:0) Лий Йунг-Су 7’
(2:0) Джи Сунг-Парк 52’