3. Тонев и Лех надвиха Висла на Генков в Полша

Тонев и Лех надвиха Висла на Генков в Полша

Сашо започна сред титулярите, Цецо се появи като резерва за тима си в Краков

Българският полузащитник Александър Тонев започна като титуляр при победата на своя Лех /Познан/ над Висла /Краков/ с 1:0 в среща от 10-ия кръг на полското първенство.

На резервната скамейка на домакините пък остана друг българин – нападателят Цветан Генков, който се появи в игра в 55-ата минута.

Двата отбра предложиха повече битка, отколкото футболно шоу на стадиона в Краков и двубоят логично приключи със само едно попадение.

То падна в 36-ата минута и бе дело на 19-годишния юноша на гостите от Познан Шимон Древняк, за когото това бе първо попадение за представителния тим.

През втората част удар на Тонев бе блокиран от защитник на Висла, а в 70-ата минута Сашо бе заменен от Убипарип.

След втората си поредна победа с 1:0 далеч от дома Лех събра 20 точки и се изравни с втория в подреждането Горник, докато Висла остана с 11 пункта в долната половина на таблицата.

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави