3. Тонев с нов силен мач в Полша (ВИДЕО)

Тонев с нов силен мач в Полша (ВИДЕО)

Лех Познан надви с 1:0 Висла Краков, Цветан Генков не бе в групата на Висла

Българският национал Александър Тонев отново направи много силен мач за Лех Познан, а тимът постигна нова минимална победа. Синьо-белите от Познан се наложиха с 1:0 над Висла Краков, където Генков отново не беше в групата.

Единственият гол вкара Лукаш Теодорчик, който се разписа в 45-ата минута след пас на Дердьо Ловренчич. Победата изкачи Лех на 1-ото място в класирането с 54 точки, една пред Легия Варшава, който в неделя приема Лехия (Гданск) в мач от 24-ия кръг.

Тонев започна много активно още в 5-ата минута направи отличен рейд по лявото крило, проби и центрира на празно пространство, но нямаше кой да засече. Само след три минути българинът пак дриблира по фланга и центрира към Лукаш Тралка, който не улучи вратата. В 15-ата минута нашият футболист за пореден път създаде чисто голово положение за Лех, подаде на Рафал Муравски, който обаче както и Тралка не успя да прокара топката зад вратаря на гостите Мишкиевич. Две минути преди края на първата част Сашо Тонев вече подаде на Каспер Хамелайнен на 6 метра от голлинията изпрати кълбото в аут. След още две отлични изяви в първите 15 минути на второто полувреме треньорът на Бех Мариуш Румак замени българското крило с Матеуш Моджен.

В следващия 25-и кръг Лех отново е домакин, на 10-и май посреща Видзев Лодз.

ОФИЦИАЛНО: Иниеста сложи край на кариерата си

Испанската легенда окачва бутонки на 40 години

Шефовете на Манчестър Юнайтед се събират на "Олд Трафорд"