3. Тотнъм лесно надигра Вила с 2:0 (+ВИДЕО)

Тотнъм лесно надигра Вила с 2:0 (+ВИДЕО)

"Шпорите" на Вияш-Боаш вече имат 4 поредни успеха във Висшата лига и са 4-ти

Тотнъм спечели 4-ти пореден мач във Висшата лига след успех с 2:0 над Астън Вила на „Уайт Харт Лейн” в седмия кръг на първенството.
Андре Вияш-Боаш прекъсна серията от 310 поредни мача като титуляр на Брад Фридел на вратата във Висшата лига. Вместо американеца, между гредите дебютира лятното попълнение Уго Лорис, който дойде от Лион.

Във втората минута Тотнъм трябваше да поведе, но Дефоу прати в облаците чудесно центриране отляво.

Гарет Бейл стреля силно над вратата в първата минута и показа намеренията на „шпорите”. Уелсецът продължи да тормози защитата на Вила по крилото.

Бирмингамци не намираха начин да излязат от своята половина и за цялото полувреме се отчетоха с едно половинчато положение за Агбонлахор, който бе изпреварен от вратаря Лорис.

Головете дойдоха през втората част, но те останаха само във вратата на гостите.

В 51-ата минута Бентеке получи шанса да стреля абсолютно сам с глава пред вратата, но белгиецът не намери целта за яд на феновете на Вила.

Тотнъм най-сетне вкара в 58-ата минута. Центриране от корнер стигна  до Дефоу, който стреля силно, но след важен рикошет в Стивън Колкър топката отиде в мрежата за 1:0. Голът бе записан на името на Стивън Колкър.

Интригата бе убита в 67-ата минута. Аарън Ленън проби по дясното крило след пас на Демпси, нахлу към наказателното поле и хладнокръвно пусна по земя, за да матира Брад Гузан – 2:0.

„Шпорите” потърсиха и дузпа 20 минути преди края за игра с ръка, но не получиха такава. Гарет Бейл стреля малко покрай гредата в 80-ата.
Минута преди края Гарет Бейл нямаше късмет и Гузан изби удара му в гредата.

Тотнъм се качи до 4-та позиция с 14 точки, колкото имат и Евертън, и Уест Бромич. Астън Вила остава 15-ти с 5 пункта.

Тотнъм - Астън Вила 2:0
1:0 58' Колкър