3. Тотнъм надви Суонзи и влезе в топ 4, Скот Паркър се завърна (видео)

Тотнъм надви Суонзи и влезе в топ 4, Скот Паркър се завърна (видео)

„Шпорите” се изравниха по точки с третия Челси след 1:0 на своя „Уайт Харт Лейн”

Тотнъм постигна петата си поредна победа на своя „Уайт Харт Лейн”, надделявайки с минималното 1:0 над Суонзи, като по този начин измести Евертън от четвъртата позиция във временното класиране на английската Висша лига.

Двубоят от 17-ия кръг на шампионата, протече почти изцяло под диктовката на лондончани, които бяха без най-голямата си звезда Гарет Бейл. След нулево първо полувреме момчетата на Андре Вияш-Боаш съумяха да стигнат до скъпоценното попадение, разделило двата тима, четвърт час преди края, когато точен бе белгийският бранител Ян Вертонген.

Бившият капитан на Аякс, дошъл от Холандия това лято срещу 12 млн. евро, се разписа за четвърти път с екипа на „порите” в 75-ата минута, когато се оказа най-съобразителен в наказателното поле на „лебедите” след изпълнен от Кайл Уолкър пряк-свободен удар.

В началото на даденото от рефера 5-минутно продължение на срещата в игра за Тотнъм се завърна лидерът на тима в средата на терена Скот Паркър, за когото това бе първият мач през сезона.

Със спечелените три точки лондончани събраха 29, колкото има в своя актив и третият Челси, макар европейските клубни шампиони да са с мач по-малко. Суонзи остана на 10-а позиция с 23 пункта от 17 изиграни мача.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър