3. Троен Марио Гомес съсипа Хановер (видео)

Троен Марио Гомес съсипа Хановер (видео)

Байерн с първи успех от три мача

Шампионът Байерн (Мюнхен) записа първа победа от три мача в Бундеслигата, след като се наложи с 2:0 над летящия високо тим на Хановер. Срещата се игра на стадион „Алианц Арена” и бе от програмата на 8-ия кръг на шампионата на Германия. И двете попадения в мача бяха дело на Марио Гомес, който бе точен в 21-ата и 77-ата минути.

Иначе двубоят започна равностойно, а с по един пропуск в началото се отчетоха Алтинтоп и Щопелкамп. Така се стигна до 21-ата минута, когато Алтинтоп центрира в наказателното поле, където Гомес се извиси над всички и с глава даде преднина на баварците – 1:0.

След това положение играта се накъса изключително много, а положенията пред двете врати намаляха още повече. В 43-ата минута Гомес стреля опасно с левия крак, но Фромловиц спаси, а няколко секунди по-късно отново Гомес бе близо до гола, но тогава кълбото излезе в аут.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Байерн.

Втората част започна с устрем за Хановер, но неточни пред гола в началото бяха Конан и Щопелкамп. Последваха и два пропуска за Байерн дело на Пранич и Кроос. Около 60-ата минута баварците тотално овладяха инициативата, ала нов гол във вратата на Хановер не падаше. В 67-ата минута хубав шут на Кроос бе спасен от стража на гостите, който бе последван от два неточни изстрела на Швайнщайгер и Алтинтоп.

Така дойде 77-ата минута, когато Кроос намери Гомес в наказателното поле на Хановер, където нападателят шутира с левия крак, пращайки кълбото в горния десен ъгъл на Фромловиц – 2:0.

Натискът на Байерн продължи и след това попадение, но Швайнщайгер и Алтинтоп се отличиха с по още един пропуск. В 90-ата минута Мюлер центрира в наказателното поле на гостите, където отново Гомес бе най-съобразителен и с глава оформи крайното 3:0, завършвайки и своя хеттрик в тази среща.

След този успех тимът на Байерн вече има 11 точки в актива си и заема 9-о място във временното класиране. Гостите от Хановер пък вече са 4-и с 13 спечелени точки

Байерн – Хановер 3:0

1:0 Гомес 21’
2:0 Гомес 77’
3:0 Гомес 90’

Състави:

Байерн: Бут, Браафхайд (Швайнщайгер 66’), Лам, Бадщубер, Алтинтоп, Отл, Пранич, Кроос, Тимосчук, Мюлер, Гомес

Хановер: Фромловиц, Черундоло, Шулц, Шмиедебах, Авевор, Пинто (Джакпа 27’), Конан, Щопелкамп (Шлаудраф 79’), Щиндл, Раух, Форсел (Ханке 61’)

Жълти картони: Гомес, Бадщубер, Тимосчук (Байерн); Конан (Хановер)

Стадион: „Алианц Арена”

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1